Środa, 2017.10.18 Hanny, Klementyny, Łukasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

18. października

18. października

1523 - urodziła się Anna Jagiellonka;

1558 - w Polsce uruchomiono pierwszą międzynarodową linię pocztową Kraków - Wenecja;

1792 - francuski minister spraw wewnętrznych Roland polecił malarzowi Davidowi przygotowanie planu przekształcenia podparyskiego pałacu królewskiego Luwr w muzeum. Otwarcie dla publiczności nastąpiło 8 listopada 1793 r.;

1867 - Stany Zjednoczone formalnie przejęły Alaskę od Rosji.

Więcej w kalendarium »

taniec w teatrze

V MAAT Festival w Lublinie

v_maat_festival
Prezentacja działań artystycznych tancerzy, którzy brali w tym roku udział w programie rezydencyjnym w Lublinie, czytanie performatywne Medei Eurypidesa, perfromance/live act w reżyserii Tomasza Bazana oraz pokazy filmów dokumentalnych znalazły się w programie V MAAT Festival w Lublinie, który rozpocznie się 14. grudnia.

Obsesja - galeria zdjęć ze spektaklu Teatru Remus

Autentyczne historie - świadectwa osób, które doświadczyły agresji na tle rasowym, posłużyły jako materia spektaklu Obsesja Teatru Remus. Z przejmującymi historiami kontrastuje piękno odległych kultur obecne w warstwie muzycznej i choreograficznej. W spektaklu aktorzy Teatru Remus wykonują tradycyjne wielogłosowe pieśni z różnych zakątków świata: Maroka, Ugandy, Korsyki, Włoch, Brazylii i krajów bałkańskich.

Małe formy teatralne w Instytucie Grotowskiego

Monosytuacje_plakat_Studia_Matejka
Prapremierami spektakli Charmolypi oraz The Woman Decomposed rozpocznie się 1. lutego w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu cykl małych form teatralnych Monosytuacje. W programie znalazły się: klasyczne monodramy oparte na tekście literackim, przedstawienia teatru tańca, a także pokaz multimedialny w wykonaniu zarówno młodych, jak i doświadczonych twórców.

Wytańczony Dziennik Anne Frank

dziennik_anne_frank_okladka
Wątki z Dziennika Anne Frank zostały przeniesione na scenę przy pomocy zaskakujących środków - tańca, muzyki i wizualizacji - przez Lubelski Teatr Tańca. Premierowy pokaz spektaklu Hello Kitty - efektu tych działań na scenie - odbędzie się 15. grudnia w Teatrze Centralnym w Lublinie.

Druga odsłona Oratorium Dance Project CHOREA Łódź 2012

Druga odsłona projektu Oratorium Dance Project organizowanego przez Stowarzyszenie Teatralne Chorea została zaplanowana na 22. czerwca w łódzkim Klubie Wytwórnia. To drugi finał współpracy ponad dwustu osób: tancerzy i chórzystów amatorów, profesjonalnych artystów sceny muzycznej i tanecznej oraz Orkiestry Symfonicznej i Chóru Filharmonii Łódzkiej.

Dzień Dziecka 2012: Bajka nad jeziorkiem

zgaduj_zgadula_plakat
Amfiteatr na pomoście powstanie specjalnie z okazji Dnia Dziecka w Parku im. Zasława Malickiego obok Domu Kultury "Rakowiec" w Warszawie. 2. czerwca zostanie tam wystawiony spektakl Zgaduj zgadula, jak było za króla - legendy warszawskie w wykonaniu aktorów Fundacji Art, według scenariusza i w reżyserii Marii Reif.

Panny z Wilka wytańczone na scenie

short_story_panny_z_wilka_foto
Warszawska premiera widowiska Short Story/Panny z Wilka w wykonaniu zespołu Kompania Primavera odbędzie się 26. kwietnia w Teatrze Studio im. St. I. Witkiewicza w ramach Warszawskiej Sceny Tańca 2012.

Gracerunners w Warsztatach Kultury

gracerunners_foto
Pierwsze pokazy widowiska tanecznego gracerunners Lubelskiego Teatru Tańca odbędą się w Sali Widowiskowej w Warsztatach Kultury w Lublinie 17. i 18. grudnia. Twórcą choreografii jest Karen Foss we współpracy z tancerzami Leą Capkovą, Marianne Kjærsund i Danielem Rackiem.

Pina Wendersa w kinach

pina_gal8
Najnowsza produkcja Wima Wendersa od 21. października w kinach. Pina to pełnometrażowy film tańca zrealizowany w technice 3D z udziałem zespołu Tanztheater Wuppertal Pina Bausch, poświęcony fascynującej i unikalnej twórczości zmarłej latem 2009 roku wybitnej choreografki.

Film stał się wielkim wydarzeniem tegorocznych festiwali w Berlinie i Nowe Horyzonty we Wrocławiu, jest również niemieckim kandydatem do Oscara.

Wytańczenie Becketta w Łaźni Nowej

nie_ja_plakat
Spektakl taneczny Nie ja inspirowany sztuką Samuela Becketta pod tym samym tytułem będzie można zobaczyć 16. października w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie. Centralne miejsce w przedstawieniu nagrodzonym w konkursie OFF 33. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu zajmuje relacja kobiecego ciała i głosu.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość