Środa, 2017.03.29 Marka, Wiktoryny, Zenona
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

29. marca

29. marca

Czasem i w marcu  zetnie wodę w garncu.

1848 - we Włoszech powstał legion polski, którego inicjatorem był m. in. Adam Mickiewicz;

1930 - odbyła się premiera Moralności pani Dulskiej, pierwszego polskiego filmu udźwiękowionego;

1973 - ostatni żołnierz amerykański opuścił Wietnam Południowy.

Więcej w kalendarium »

Targi Książki w Krakowie

Nowy album z przygodami Asteriksa

asterix_u_piktow_okladka
Asteriks u Piktów, 35. album serii zrealizowany w całości przez nowych autorów - Didiera Conrada (rysunki) i  Jeana-Yves`a Ferri (scenariusz) - ukaże się 24. października. W dniu światowej premiery ukaże się także polska edycja tego komiksu.

Michel Houellebecq nie przyleciał do Polski

mapa_i_terytorium_okladka
Z ostatniej chwili: Francuski pisarz Michel Houellebecq nie przyleciał 3. listopada do Polski i nie wyjaśnił przyczyn swojej nieobecności, w związku z tym planowane na 4. listopada spotkanie w ramach Festiwalu Conrada zostało odwołane.

Finał Nagrody im. Jana Długosza 2011

nagroda_dlugosza_plakat
Jury ogłosiło tytuły dziesięciu książek nominowanych w tym roku do Nagrody im. Jana Długosza. Zwycięzcę poznamy 3. listopada – w pierwszym dniu Targów Książki w Krakowie.

Nagroda Długosza 2009 za monografię o Szymanowskim

karol_szymanowski_i_jego_epoka_okladka
Monografia Teresy Chylińskiej Karol Szymanowski i jego epoka otrzymała tegoroczną Nagrodę im. Jana Długosza przyznawaną dziełom z zakresu szeroko rozumianej humanistyki napisanym przez polskiego autora. Profesor Chylińska odebrała nagrodę podczas uroczystej gali w Operze Krakowskiej w trakcie 13. Targów Książki w Krakowie.

Autorzy Iskier na Targach Książki w Krakowie

dandys_okladka
Roman Kurkiewicz, Kira Gałczyńska, Tadeusz Gadacz, Stanisław S. Nicieja i Krzysztof Jaworski będą podpisywali swoje publikacje na stoisku Wydawnictwa Iskry podczas 13. Targów Książki w Krakowie.

Dehnel, Jagielski i inni autorzy W.A.B. na Targach Książki w Krakowie

fotoplastikon_okladka
Jacek Dehnel, Wojciech Jagielski, Anda Rottenberg, Marta Syrwid, Monika Piątkowska, Dmitrij Strelnikoff i Julia Kamińska to autorzy związani z wydawnictwem W.A.B., którzy będą podpisywali swoje najnowsze publikacje podczas 13. Targów Książki w Krakowie. Jacek Dehnel weźmie także udział w spotkaniu autorskim w Cafe Szafe.

13. Targi Książki w Krakowie

13_targi_ksiazki_w_krakowie_plakat
Ponad 460 wydawców z całego świata weźmie udział w 13. Targach Książki w Krakowie, które będą trwały od 5. do 8. listopada. Czytelnicy będą mogli spotkać się z blisko 400 autorami, m.in. z Olgą Tokarczuk, Eustachym Rylskim, Wojciechem Cejrowskim, Ryszardem Krynickim, Jackiem Dehnelem, Maciejem Wojtyszką, Ludwikiem Jerzym Kernem, Andrzejem Pilipiukiem i Edwardem Lutczynem.

Mariusz Wilk w Polsce

tropami_rena_okladka
Mariusz Wilk, legenda prasy podziemnej przełomu lat 70. i 80., pisarz żyjący od kilkunastu lat na dalekiej rosyjskiej północy, przyjedzie na kilka do Polski. Okazją jest promocja jego najnowszej książki zatytułowanej Tropami rena.
Mariusz Wilk spotka się z czytelnikami w Olsztynie (22 października) i Krakowie (24 października, 26 i 27 października). W spotkaniu 26 października weźmie udział Olga Tokarczuk.

Nominacje w Konkursie im. Jana Długosza

Jury Konkursu im. Jana Długosza nominowało książki, które będą ubiegać się o Nagrodę Główną. Do tegorocznej 10. edycji Konkursu zgłoszonych zostało 50 tytułów.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość