Czwartek, 2017.09.21 Darii, Mateusza, Wawrzyńca
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

21. września

21. września

Na święty Mateusz płaszcz wdziej,
A na święty Michał futro miej.

1903 - odbyła się premiera pierwszego westernu - 21-minutowego filmu Kit Carson;

1908 - matematyk Hermann Minkowski zdefiniował czas jako czwarty wymiar;

1947 - urodził się Stephen King, pisarz, reżyser, scenarzysta i aktor. Spod jego pióra wyszły takie powieści jak Lśnienie i to.

Więcej w kalendarium »

tata

Macierzyństwo bez lukru 3!

macierzynstwo_bez_lukru_3
Macierzyństwo bez lukru - co powie tata? to trzecia odsłona projektu charytatywnego na rzecz ciężko chorego Mikołajka Kamińskiego. W kolejnym tomie antologii nie tylko matki, ale i ojcowie opowiadają o swoich doświadczeniach rodzicielskich.

Autorzy  zastanawiają się, czy dzieci muszą być posłuszne rodzicom, dostawać to, czego my nie mieliśmy i czy powinny być nam wdzięczne; dywagują, na czym polega partnerski podział obowiązków i gdzie leży granica między bezpieczeństwem dziecka a nadopiekuńczością rodziców.

Cały zysk ze sprzedaży antologii trafia na konto Mikołajka w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Wszyscy autorzy oraz wydawca zrezygnowali z honorariów na rzecz chorego chłopczyka.

Spotkania z Książką dla Dzieci i Młodzieży w Szczecinie

czytanie
Szczecińskie Spotkania z Książką dla Dzieci i Młodzieży odbędą się 23. i 24. czerwca pod hasłem ZABIERZ KSIĄŻKĘ NA WAKACJE. W trakcie imprezy, która odbędzie się w Teatrze Lalek "Pleciuga", będzie można kupić ciekawe i niebanalne książki dla dzieci i młodzieży. Zaplanowano też zbiórkę książek dla podopiecznych Środowiskowych Ognisk Wychowawczych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci ze Szczecina.

Ojcowie wywierają korzystny wpływ na rozwój dzieci

dziecko_i_dorosly_foto
Ojcowie angażujący się w wychowanie mają korzystny wpływ na rozwój emocjonalny i intelektualny dzieci - informuje serwis EurekAlert. Badania były prowadzone długofalowo, w ramach szerszego projektu, analizującego relacje międzypokoleniowe, który rozpoczął się w 1976 r.

Dobry tata chroni przed stresem

Chłopcy, którzy w dzieciństwie mieli dobre relacje z ojcem, są w wieku dorosłym bardziej odporni na stres - wynika z badań, o których informuje serwis internetowy EurekAlert.

TatoStacja.pl - Warsztaty dla Taty w Poznaniu

tatostacja_logo
Tatostacja.pl - cykl wykładów przygotowanych przez specjalistów z myślą o mężczyznacg oczekujących narodzin dziecka oraz świeżo upieczonych ojcach – wystartuje w lipcu w Poznaniu. Zajęcia będą prowadzone w systemie weekendowym (sobota i niedziela). Kurs trwa w sumie 15 godzin.

Urlopy dla młodych matek i ojców

dziecko_i_dorosly_foto
Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu pracy - będą dłuższe urlopy macierzyńskie, wprowadzono także urlop ojcowski. Czy pracujący rodzice powinni się z tego cieszyć? Eksperci oceniają, że realizacja założeń polityki prorodzinnej powinna odbywać się przede wszystkim poprzez tworzenie lepszych warunków do rozwoju gospodarczego i uelastycznienie rynku pracy.

Batman tatusiem

batman_i_syn_okladka
Czyżby chodziło o Robina, adoptowanego syna Batmana? Sprawa jest bardziej skomplikowana, o czym mogą przekonać się czytelnicy wydanego właśnie w Polsce albumu Batman i syn autorstwa dwóch legend amerykańskiego komiksu - scenarzysty Granta Morrisona i rysownika Andy’ego Kuberta.

Z dzieckiem w kinie na filmie Anderssona

25 listopada podczas seansu Z dzieckiem w kinie będzie można obejrzeć w warszawskim Muranowie film Do ciebie, człowieku w reżyserii Roya Anderssona. Film będzie walczył o statuetkę Oskara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

Z dzieckiem w kinie: czeski film

pieknosc_w_opalach_plakat
Znakomity czesko-włoski film Piekność w opałach w reżyserii Jana Hřebejka będą mogli obejrzeć rodzice i opiekunowie maluchów 28 października w ramach seansu "Z dzieckiem w kinie" w warszawskim Muranowie.

Bezpieczne dziecko w sieci - poradnik dla rodziców

dziecko_w_sieci_okladka
Dziecko w sieci - poradnik dla rodziców, którzy chcą zapewnić bezpieczęństwo serfującym po internecie pociechom - ukazał się właśnie w polskich księgarniach. Autorami książki są: poczytny autor publikacji informatycznych Bartosz Danowski oraz psycholog Alicja Krupińska. Poradnik był przygotowywany w ścisłej współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje, która jest organizatorem akcji społecznej Dziecko w sieci.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość