Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

23. września

23. września

Dzisiaj godz. 11.05 rozpocznie się astronomiczna jesień.
W jesieni, gdy tłuste ptaki,
Mróz w zimie nie lada jaki.

63 r. p.n.e. - urodził się Oktawian August, "primus inter pares" - pierwszy wśród równych cesarz rzymski;

1922 - polski Sejm przyjął uchwałę o budowie portu w Gdyni;

1991 - Armenia proklamowała niepodległość.

Więcej w kalendarium »

Teatr Montownia

Trzej muszkieterowie Montowni w Warszawie

trze_muszkieterowie_gal5_fot_b_siedlik
Trzej muszkieterowie, jedna kobieta oraz szafa, pies i kot w zwariowanej adaptacji powieści Aleksandra Dumasa pojawią się na scenie Teatru Powszechnego w Warszawie. Wspólna produkcja Teatru Montownia i Łaźni Nowej, która w Krakowie przyciągała tłumy, zostanie wystawiona premierowo 30. listopada.

Trzej muszkieterowie Montowni - galeria

Trzej muszkieterowie to klasyk. Opowieść o przyjaźni czterech mistrzów szpady łączy w sobie wszystko, co kochają widzowie: szalone przygody, pojedynki, namiętności, nieoczekiwane zwroty akcji i zabarwione erotyzmem sceny zalotów i zdrad. Warszawska premiera scenicznej adaptacji powieści Dumasa odbędzie się 30. listopada w Teatrze Powszechnym.

Wielka ofensywa Teatru Montownia w Och-Teatrze

kamienie_w_kieszeniach_gal1
Pięć spektakli Teatru Montownia będzie można zobaczyć w lipcu w warszawskim Och-Teatrze. Aktorzy Montowni: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski i Maciej Wierzbicki, zaprezentują m.in. Szelmostwa Skapena i Mayday.

Konkurs na komedię dla Teatru Montownia

klawiatura
Teatr Montownia we współpracy z Och-Teatrem ogłaszają konkurs na napisanie dla aktorów Teatru Montownia współczesnej komedii w postaci jednoaktówki. Celem konkursu jest wzbogacenie oferty repertuarowej obu teatrów, promocja rodzimych dramatopisarzy oraz popularyzacja współczesnego dramatu.

Czterej wąsacze na jednej scenie

wasy_rutkowski_foto
Czterej wąsaci aktorzy Teatru Montownia zagrają 20. września po raz piewszy spektakl według sztuki Wąsy napisanej specjalnie dla nich przez Macieja Kowalewskiego (też wąsatego). Ma to być to sceniczny hołd złożony wszystkim wąsatym na ciele i umyśle.

Wąsy Montowni - galeria

Sztuka Wąsy została napisana przez Macieja Kowalewskiego na zlecenie Teatru Montownia w hołdzie wszystkim wąsatym na ciele i umyśle. Reżyserem spektaklu jest sam autor sztuki, a wszystkie dwanaście postaci grają czterej aktorzy Teatru Montownia.

IFF Wrocław czyli sztuka w pięciu odsłonach

iff_2011_logo
Wierszalin, Montownia, RootlessRoot Company, Andrzej Dudek-Dürer, Zdzisław Nitka, Trylogia chińska Ruby Yang i nowa fala kina rumuńskiego, koncerty, warsztaty - to tylko kilka spośród kilkudziesięciu haseł przybliżających tematykę nowej wrocławskiej imprezy: interdyscyplinarnego festiwalu sztuki alternatywnej. Interdisciplinary Fringe Festival Wrocław 2011 startuje 14. września i potrwa prawie trzy tygodnie.

Seks polski i Rutkowski w Studio Buffo

rafal_rutkowski_seks_polski_foto
Rafał Rutkowski z Teatru Montownia przygotowuje się do kolejnego one-man show. Tym razem zagości na deskach Teatru Buffo. Aktor zmierzy się z zagadnieniem seksu polskiego od czasów Mieszka I do dziś, od Wisły do Tatr, od zmierzchu do świtu i od świtu do zmierzchu. Premiera 13. marca.

Festiwal The Best of Montownia w OCH Teatrze

montownia_utwor_sentymentalny_gal
Komedia dell'arte, papierowa scenografia i aktor wcielający się w kilkanaście ról. Wszystko razem, wszystko w jednym miejscu będzie można zobaczyć podczas Festiwalu The Best of Montownia. Druga edycja przeglądu spektakli popularnej grupy teatralnej będzie trwała od 30. stycznia do 4. lutego. Jako miejsce Teatr Montownia wybrał tym razem nowe miejsce na teatralnej mapie Warszawy - otwarty 16. stycznia OCH Teatr Krystyny Jandy.

Festiwal Prapremier Bydgoszcz 2009

festiwal_prapremier_2009
Rowerzyści w reżyserii Anny Augustynowicz, sztuka Doroty Masłowskiej w reżyserii Grzegorza Jarzyny, Trylogia Sienkiewicza w inscenizacji Jana Klaty, Piekarnia Brechta, monodram Teatru Montownia - to tylko część spektakli, które będzie można obejrzeć w pierwszej dekadzie października w Bydgoszczy w ramach Festiwalu Prapremier.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość