Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

thriller

Mela Koteluk zapowiada Święty Chaos

swiety_chaos_singiel
Singiel w wykonaniu Meli Koteluk i Łukasza Lacha z zespołu L.Stadt zapowiada nową inicjatywę wydawniczą: audioserial Święty Chaos autorstwa Cezarego Harasimowicza. "To sensacja, powieść szpiegowska, political- i science-fiction w jednym" - napisała na swoim profilu na Facebooku Mela Koteluk.

Megan Abbott: Koniec wszystkiego - fragment powieści

koniec_wszystkiego_okladka
Znika trzynastolatka. Policja, chcąc ustalić okoliczności zaginięcia, przesłuchuje jej najlepszą przyjaciółkę - Lizzie. Dziewczynki rozstały się na boisku szkolnym, Evie miała wracać do domu pieszo, ale nigdy do niego nie dotarła. Tak zaczyna się thriller Megan Abbott Koniec wszystkiego. Premiera 26. października.

Wenecja zaczekała na Skolimowskiego

essential_killing_gal3
Światowa premiera najnowszego filmu Jerzego Skolimowskiego Essential Killing odbędzie się podczas 67. MFF w Wenecji. Ten niezwykły obraz niemal prosto ze stołu montażowego trafił do głównego konkursu jednego z najważniejszych międzynarodowych festiwali już po ogłoszeniu oficjalnej selekcji.

Zdrajca - nowy thriller Coontsa

zdrajca_okladka
Skierowany do Paryża agent CIA Tommy Carmellini znowu pracuje dla starego szefa - Jake’a Graftona, który jest nowym oficerem operacyjnym CIA odpowiedzialnym za Europę. Grafton wierzy, że dyrektor francuskiego wywiadu dysponuje agentem wśród liderów al Kaidy. Amerykanie chcą uzyskać do niego dostęp. Tak zaczyna się Zdrajca - kolejny thriller Stephena Coontsa opublikowany w Polsce przez Rebis. Powieść ukazała się 25. lutego.

Dom zły w Centrum Kultury Wrocław - Zachód

dom_zly_plakat
Najnowszy film Wojtka Smarzowskiego Dom zły będzie można obejrzeć 7. lutego w Centrum Kultury Wrocław - Zachód w ramach cyklu "Mistrzowie i Gwiazdy". Film przeznaczony jest wyłącznie dla widzów dorosłych.

Przerwane objęcia w Centrum Kultury Wrocław - Zachód

przerwane_objecia_plakat
Film Pedro Almodovara Przerwane objęcia będzie można obejrzeć 17. stycznia w Centrum Kultury Wrocław - Zachód w ramach cyklu Mistrzowie i Gwiazdy. Obraz ma na swoim koncie liczne laury, m.in. Nagrodę Publiczności w Sao Paulo 2009 oraz nominację do Złotej Palmy w Cannes 2009.

Kontynuacja Ósemki Neville po polsku

gra_okladka
Katherine Neville po dwudziestu latach powraca z nową powieścią, w której szachy Karola Wielkiego pojawiają się na pierwszym planie podobnie jak w bestsellerowej Ósemce. Gra, bo taki tytuł nosi nowy thriller amerykańskiej pisarki, ukazała się nakładem Rebisu, który przy okazji po raz piąty wznowił Ósemkę - w nowej szacie graficznej i twardej oprawie.

Jack Ketchum - najbardziej przerażający facet w Ameryce

jack_ketchum_foto
"Kto jest najbardziej przerażającym facetem w Ameryce? Prawdopodobnie Jack Ketchum" - twierdzi mistrz horroru Stephen King. Chyba nie ma lepszej rekomendacji dla autora powieści grozy i thrillerów.

Zbrodnia w Sanoku - spotkanie z autorem Złotego wilka

zloty_wilk_okladka
Bartłomiej Rychter, autor powieści sensacyjnych Kurs do Genewy i Złoty wilk spotka się z czytelnikami 5. listopada w Sanockim Domu Kultury. Wieczór autorski nie bez przyczyny odbędzie się w tym mieście, bowiem właśnie w Sanoku rozgrywa się akcja najnowszej powieści Rychtera...

Czy istnieje zbrodnia doskonała?

Zbrodnia doskonała nie istnieje. Niektórzy mogą twierdzić, że taka zbrodnia jest możliwa, bo są przestępcy, którzy nie zostali skazani. Ale powód niewykrywalności jest taki, że nie istnieje również doskonała policja - przekonywali podinspektor Marek Bogusz i aspirant Iwona Bogusz z Zakładu Techniki Kryminalistycznej Centrum Szkolenia Policji w Legionowie podczas wykładu otwartego w Jabłonnie.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość