Czwartek, 2017.09.21 Darii, Mateusza, Wawrzyńca
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

21. września

21. września

Na święty Mateusz płaszcz wdziej,
A na święty Michał futro miej.

1903 - odbyła się premiera pierwszego westernu - 21-minutowego filmu Kit Carson;

1908 - matematyk Hermann Minkowski zdefiniował czas jako czwarty wymiar;

1947 - urodził się Stephen King, pisarz, reżyser, scenarzysta i aktor. Spod jego pióra wyszły takie powieści jak Lśnienie i to.

Więcej w kalendarium »

Toruń

Tofifest z Brucem Lee wraca do Od Nowy

tofifest_2013_plakat
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest wraca po sześciu latach do Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa. Legendarny klub będzie w tym roku centrum festiwalowym Tofifest. "Twarzą" festiwalu w 2013 r. został Bruce Lee.

Filmy Johna Watersa w Toruniu

john_waters_foto
Klasyk zbuntowanego kina John Waters, prywatnie miły, ironiczny i inteligentny facet, po raz pierwszy zagości ze swoimi filmami w regionie kujawsko-pomorskim, a dokładnie w Kinie Centrum toruńskiego CSW. Przegląd filmów Watersa rozpocznie się 22. i potrwa do 24. lutego.

Musierowicz w trasie z McDusią

mcdusia_okladka
Kolejna powieść Małgorzaty Musierowicz z cyklu "Jeżycjada" trafiła do księgarń 3. października, a autorka kultowej serii powoli szykuje się do wyjazdów na spotkania autorskie. Czytelnicy będą mogli zobaczyć się z pisarką w Łodzi, Toruniu i Bydgoszczy.

Niepokorna Janda na 10. edycji Tofifest

krystyna_janda_biala_bluzka_foto
Krystyna Janda, wybitna europejska aktorka i reżyserka, odbierze tegorocznego Złotego Anioła Tofifest za Niepokorność Twórczą. Ta specjalna nagroda przyznawana jest przez odbywający się w Toruniu Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest największym postaciom polskiego i europejskiego kina.

Korowód na Trzech Króli w Toruniu

trzech_kroli_w_toruniu_2012_plakat
Barwny orszak z Kacprem, Melchiorem i Baltazarem przemierzy 6. stycznia ulice toruńskiej starówki na gigantycznych zwierzętach - tak rozpoczną się uroczyste obchody Święta Trzech Króli w Toruniu. Parada uliczna wyruszy o godzinie 15.00 z ulicy Chełmińskiej i przejdzie Szeroką na Rynek Nowomiejski.

Mikromusic akustycznie na koncertach

mikromusic_akustycznie_fot_bartosz_maz
Na początek grudnia grupa Mikromusic przygotowuje pierwszą część akustycznej trasy koncertowej po Polsce. Zespół zagra w Toruniu, Warszawie, Łodzi i Wrocławiu. Druga część trasy planowana jest na przełom lutego i marca.

Odnowiona Mechaniczna Pomarańcza otworzy Tofifest 2011

tofifest_2011_plakat
Polska premiera i drugi - po festiwalu w Cannes - pokaz w Europie odrestaurowanej kopii legendarnego dzieła Stanleya Kubricka Mechaniczna Pomarańcza uświetni 25. czerwca galę otwarcia 9. MFF Tofifest  w Toruniu. Toruński pokaz odbędzie się w wyjątkowym momencie. W tym roku mija bowiem 40 lat od nakręcenia ekranizacji głośnej powieści szkockiego pisarza Anthonyego Burgessa.

11. Festiwal Nauki w Toruniu

11_festiwal_nauki_w_toruniu_plakat
Namiot Przygód rozstawiony na Rynku Staromiejskim będzie nową atrakcją 11. edycji Festiwalu Nauki, który rozpocznie się 15. kwietnia w Toruniu. Organizatorzy przygotowali w tym roku ponad 150 imprez.

Rod Stewart wystąpi w Toruniu

Rod Stewart wystąpi 11. czerwca na stadionie Motoarena w Toruniu. Będzie to drugi w historii i jedyny w tym roku koncert popularnego wokalisty w Polsce.

Trebunie Tutki zagają w Toruniu

trebunie_tutki_foto
Góralska kapela Trebunie Tutki zagra 20. grudnia w Muzeum Etnograficznym w Toruniu.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość