Środa, 2017.08.23 Apolinarego, Miły, Róży
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

tradycja

Dwie adaptacje Dybuka na X Festiwalu Singera

Dybuk_gal4_fot_M_Gorecki
Teatr Żydowski z Warszawy przygotował specjalną niespodziankę w przeddzień rozpoczęcia X edycji Festiwalu Singera: 23. sierpnia wystawi spektakl Między dniem a nocą. Dybuk w reżyserii Szymona Szurmieja - od 44. lat dyrektora Teatru Żydowskiego, który w tym roku celebrował swoje 90. urodziny i 65-lecie pracy artystycznej.

Jarmark Jagielloński 2013 w Lublinie

jarmark_jagiellonski_2013_plakat
Sztukę i rzemiosło tradycyjne w wykonaniu artystów z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy i Słowacji będzie można podziwiać i nabywać podczas Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie. Stragany i sceny, ponieważ nie zabraknie też wydarzeń artystycznych, wypełnią Stare Miasto i Błonia pod Zamkiem od 15. do 18. sierpnia.

Mazowsze w Teatrze 6.piętro

mazowsze_6_pietro_plakat
Mazowsze, jeden z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych zespołów folklorystycznych na świecie, wystąpi w pierwszej połowie lipca z sześcioma koncertami w Teatrze 6.piętro w Warszawie. Najbardziej znany polski zespół ludowy przygotował dla teatru specjalny program sięgający do bogactwa narodowych tańców, pieśni i obyczajów. 

Szymon Szurmiej - dyrektor Teatru Żydowskiego

Szymon_Szurmiej_2009_fot_Marek_Gorecki
Szymon Szurmiej - Dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru Żydowskiego w Warszawie. Aktor, reżyser, autor licznych scenariuszy teatralnych, znany działacz polskich i międzynarodowych organizacji żydowskich.

Zakończenie obchodów 68. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

powstanie_warszawskie_w_swiadomosci_potomnych_plakat
Po 63 dniach od rozpalenia ognia pamięci na Kopcu Powstania Warszawskiego, we wtorek 2. października odbędzie się uroczyste wygaszenie symbolicznego płomienia.

Festiwal Kultury Koreańskiej w Łazienkach Królewskich

festiwal_kultury_koreanskiej_2012_foto7
Prezentacja różnych dziedzin koreańskiej kultury, warsztaty artystyczne hanji i możliwość mierzenia tradycyjnych strojów to część atrakcji Festiwalu Kultury Koreańskiej, który odbędzie się 8. września w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Wstęp wolny.

Festiwal Kultury Koreańskiej w Warszawie - galeria

Pokazy Taekwondo oraz występy, m.in.: Munguk (tradycyjny sposób rozpoczynania ceremonii), Sinawe (występ kameralny przy użyciu 7 koreańskich instrumentów), Jindo (taniec z bębnem) i Samulnori (rodzaj koreańskiej muzyki tradycyjnej, w którym cztery instrumenty symbolizują różne zjawiska przyrody) zaplanowano podczas Festiwalu Kultury Koreańskiej, który odbędzie się 8. września w Łazienkach Królewskich w Warszawie.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość