Niedziela, 2017.08.20 Bernarda, Sabiny, Samuela
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

tragedia w Smoleńsku

Kameralne Lato Radom 2011

kameralne_lato_radom_2011_plakat
Fantastyczni goście, ciekawe wykłady, warsztaty, kino w teorii i w praktyce oraz Wielkie Mistrzostwa Kina Niezależnego na wzór mistrzostw piłkarskich: Kameralne Lato wystartowało w Radomiu 15. sierpnia.

Warszawa: zgromadzenia i organizacja ruchu 10 kwietnia

parkowanie_10042011_2
Publikujemy mapę z zaznaczeniem miejsc zgromadzeń i przemarszów organizowanych w Warszawie 10. kwietnia, w dniu 1. rocznicy katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Na mapie zaznaczono także miejsca zakazu parkowania i zatrzymywania się oraz punktów zabezpieczenia medycznego i przeciwpożarowego.

XVII Targi Wydawców Katolickich

jan_pawel_ii_foto
Ponad 140 wystawców weźmie udział w XVII Targach Wydawców Katolickich, które rozpoczną się w Warszawie 8. kwietnia. Impreza będzie odbywała się do 10. kwietnia w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim.

Candle in The Wind dla Polaków

elton_john_foto
Podczas koncertu w Polsce Elton John wykona Candle in The Wind w hołdzie ofiarom katastrofy w Smoleńsku. Jedyny występ słynnego Brytyjczyka odbędzie się 30. maja na Stadionie Polonii w Warszawie.

Miesiąc po katastrofie: Demonstracje "Żądamy prawdy"

pozegnanie_pary_prezydenckiej_gal12
ŻĄDAMY PRAWDY - taki napis zamierzają ułożyć ze zniczy przed wrocławską siedzibą "Gazety Wyborczej" uczestnicy demonstracji planowanej na 10. maja. Podobne akcje planowane są w Krakowie i Wrocławiu.

Warszawa: Smoleńsk 10/4/10 - msza i koncert

mysmy_rebelianci_okladka_cd
Smoleńsk 10/4/10 - taki tytuł nosi koncert w hołdzie Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu i Ofiarom katastrofy w Smoleńsku, który odbędzie się 10. maja na Placu Teatralnym w Warszawie. Wystąpią m.in. Jan Pietrzak, zespół z Gruzji, Joszko Broda z Dziećmi i grupa De Press.

Znicze przed Pałacem Prezydenckim 9. maja

pozegnanie_pary_prezydenckiej_gal14
- Zapalimy znicze i podpiszemy skierowane do władz żądanie powołania międzynarodowej komisji badającej przyczyny katastrofy - zapowiadają organizatorzy spotkania, które ma odbyć się przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie 9. maja.

Psycholog: rozmawiajmy z dziećmi o katastrofie, jeśli pytają

pozegnanie_pary_prezydenckiej_gal6
Rozmawiajmy z dziećmi o katastrofie, gdy same o to pytają. Nawet, jeśli my uznajemy to, co się stało, za ważne, dzieci nie muszą tego tak odbierać - powiedziała dr Barbara Arska-Karyłowska ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Para Prezydencka spoczęła na Wawelu

pozegnanie_pary_prezydenckiej_gal2
Prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria spoczęli 18. kwietnia na Wawelu. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyli najbliżsi zmarłych, przedstawiciele najwyższych władz oraz 18 zagranicznych delegacji. Na krakowskim Rynku, okolicznych ulicach, na Błoniach i przy Sanktuarium w Łagiewnikach zebrało się ok. 150 tys. osób. 

Wkrótce zakwitną tulipany odmiany "Maria Kaczyńska"

maria_kaczynska_i_tulipany
Za kilkanaście dni w Chrzypsku Wielkim (Wielkopolskie) zakwitną kremowo-żółte tulipany "Maria Kaczyńska". Pierwsza dama zgodziła się na nadanie takiego imienia tulipanom ze słynnej holenderskiej hodowli przed dwoma laty.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość