Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

23. września

23. września

Dzisiaj godz. 11.05 rozpocznie się astronomiczna jesień.
W jesieni, gdy tłuste ptaki,
Mróz w zimie nie lada jaki.

63 r. p.n.e. - urodził się Oktawian August, "primus inter pares" - pierwszy wśród równych cesarz rzymski;

1922 - polski Sejm przyjął uchwałę o budowie portu w Gdyni;

1991 - Armenia proklamowała niepodległość.

Więcej w kalendarium »

trasa koncertowa

Anioły z Harlemu znów zaśpiewają w Polsce

harlem_gospel_choir_2013
Harlem Gospel Choir, jeden z najsłynniejszych chórów gospelowych świata, wystąpi ponownie w Polsce. Najbardziej utalentowani śpiewacy z Nowego Jorku zaprezentują się przed świętami Bożego Narodzenia z nowym repertuarem we Wrocławiu, w Chorzowie, Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.

Billy Talent na dwóch koncertach w Polsce

billy_talent_plakat
Grupa Billy Talent przyjedzie jesienią na dwa koncerty do Polski. Kanadyjczycy po odwołaniu zimowej trasy koncertowej zdecydowali się na powrót do Europy. W Polsce wystąpią 6. listopada (Warszawa, Stodoła) i 7. listopada (Kraków, Studio) supportowani przez zespół The Wonder Years.

Wax Tailor na koncertach w Polsce

Wax_Tailor_foto
Francuski producent Jean-Christophe Le Saout ukrywający się pod pseudonimem Wax Tailor wystąpi jesienią w Polsce ze swoim zespołem. Koncerty odbędą się 13. listopada we wrocławskim Eterze (w ramach cyklu City Sounds), 14. listopada w poznańskim SQ, 15. listopada w gdańskim Parlamencie i 16. listopada w warszawskim Basenie. Wax Taylor promować będzie w Polsce swój nadchodzący album zatytułowany Dusty Rainbow From The Dark.

Candy Dulfer na koncertach w Polsce

candy_dulfer_foto
Popularna saksofonistka jazzowa wystąpi jesienią na trzech koncertach w Polsce w ramach trasy Candy Dulfer & New DJ-Band. Artystce będzie towarzyszył zespół Funky Stuff oraz wokaliści, a wyjątkowo również holenderski artysta DJ Kikke. Koncerty odbędą się w Krakowie (24.11), Warszawie (25.11) i Poznaniu (26.11).

Aga Zaryan i piosenki Niny Simone

Aga_Zaryan_fot_Jacek_Poremba
Aga Zaryan pracuje nad nowym albumem. Będzie to hołd złożony Ninie Simone i Abbey Lincoln. Premiera płyty zaplanowana jest na jesień tego roku. Wybierając materiał na nowy album Aga Zaryan zanurzyła się na wiele miesięcy w muzyce tworzonej przez Ninę i Abbey. Słuchając dziesiątek archiwalnych nagrań, niezapomnianych koncertów, światowej sławy przebojów, ale także utworów mniej popularnych, skrupulatnie wybierała kompozycje, które są dla niej bliskie.

Vavamuffin rusza w trasę z Solresol

vavamuffin_foto
Grupa Vavamuffin rusza w trasę z materiałem z najnowszej, wydanej w kwietniu płyty Solresol. Pierwszy koncert odbędzie się 17. maja w Poznaniu w ramach Polibuda Open Air. Później zespół wystąpi m.in. w Lublinie, Gdańsku, Warszawie, Olsztynie i Częstochowie.

Czesław Śpiewa i rusza w trasę

czeslaw_spiewa_2013_fot_katarzyna_paletko
Premierowe piosenki z nadchodzącej płyty oraz stare utwory w nowych aranżacjach będzie można usłyszeć podczas trasy koncertowej grupy Czesław Śpiewa, która rozpocznie się 27. lutego występem w Białymstoku. Zespół odwiedzi 10 miast w całym kraju.

Zimowa trasa Kumki Olik i Neonów

kumka_olik_foto
Osiem osób, dwa zespoły, jeden bus i ponad trzy godziny muzyki - Kumka Olik i Neony ruszają we wspólną trasę koncertową. Rozpoczną 18. lutego występem w krakowskim klubie Rozrywki Trzy, a zakończą 24. lutego we wrocławskiej Bezsenności.

Kulka żegna się z króliczkiem

gaba_kulka_bye_rabbit_plakat
Gaba Kulka zamyka sezon na królika, otwiera sezon na całą ogromną przyszłość. Przyszedł moment by podsumować pracę ostatnich czterech lat i zobaczyć co stało się z materiałem przełomowej płyty Hat, Rabbit do tej pory. Z tej okazji Gaba Kulka rusza z zespołem w trasę koncertową "Bye Rabbit 2013".

Reedycja pierwszej płyty Poluzjantów

tak_po_prostu_okladka_cd
Niedostępna od lat, niewznawiana dotąd, mająca status kultowej i osiągająca szokujące jak na krążek muzyczny ceny na aukcjach - pierwsza płyta Poluzjantów Tak po prostu ukaże się w reedycji 15. listopada. Album będzie dostępny przede wszystkim na koncertach grupy.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość