Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. września

26. września

1849 - urodził się Iwan Pawłow, rosyjski twórca fizjologii wyższych czynności nerwowych, laureat Nagrody Nobla w 1904 r. za badania nad fizjologią trawienia. Wprowadził pojęcie odruchów warunkowych;

1939 - w nocy z 26 na 27 utworzono "Służbę Zwycięstwu Polski", przekształcono ją później w Związek Walki Zbrojnej. Ostatecznie powstała z tej organizacji Armia Krajowa.

Więcej w kalendarium »

turystyka

Warszawa: Spacerowe konsultacje w/s Wisły

wisla_warszawska_logo
Rozpoczęły się konsultacje społeczne na temat zagospodarowania nadwiślańskich brzegów. Konsultacje nietypowe, bo pod postacią otwartych spotkań na miejskich plażach oraz spacerów konsultacyjnych. Pierwszy taki spacer odbędzie się na prawym brzegu Wisły w sobotę 6 lipca o godz. 10.00.

Warszawski tramwaj w stylu retro

warszawski_tramwaj_promocyjny_foto
28 miejsc siedzących ze stolikami, ozdobne oświetlenie oraz pianino - to wyposażenie... warszawskiego tramwaju w stylu retro. Nietypowy pojazd nazwany przez władze miasta "warszawskim tramwajem promocyjnym" wyruszy w pierwszą podróż z pasażerami 19. maja.

Spotkanie z Elżbietą Dzikowską w Opolu

Otwarte spotkanie z Elżbietą Dzikowską odbędzie się 5. maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.

Bezpłatna rejestracja na imprezy Festiwalu Przemiany

festiwal_przemiany_2011_logo
Bezpłatna rejestracja na wydarzenia Festiwalu Przemiany w Warszawie wystartuje 22. sierpnia o godz. 13.00. Miejsca można rezerwować na stronie www.przemianyfestiwal.pl. W programie festiwalu, który będzie odbywał się w Warszawie od 1. do 4. września, znalazły się wydarzenia o charakterze artystycznym, naukowym, warsztatowym i dokumentalnym.

Noc Kultury w Lublinie

noc_kultury_lublin_2011
Sztukmistrz z Lublina będzie królem karnawału, jaki szykuje się podczas Nocy Kultury z 4. na 5. czerwca. Tej nocy cały Lublin opanują aktorzy, muzycy, uliczni buskerzy, artyści multimediów, tancerze, performerzy i happenerzy, malarze, fotograficy i pisarze. W programie ponad 250 wydarzeń.

Powstaje przewodnik śladami Skłodowskiej-Curie

sklodowska_mural_gal6
Śladami rodziny Marii Skłodowskiej-Curie po Ziemi Świętokrzyskiej ma poprowadzić turystów książka-przewodnik, którego wydanie zapowiada na maj Stowarzyszenie Ziemia Świętokrzyska. Skupieni w nim regionaliści uczczą wydawnictwem trwający właśnie "rok noblistki". Opracowanie przygotowuje troje członków Stowarzyszenia - Ryszard Garus, Jacek Skrzypczak i Elżbieta Stec.

XIX-wieczna podróż na Bliski Wschód

wspomnienia_z_naszej_podrozy_na_wschodzie_okladka
Wspomnienia XIX-wiecznego ziemianina Józefa Hussarzewskiego z jego podróży po Egipcie i Ziemi Świętej ukazały się po raz pierwszy nakładem wydawnictwa Księgarnia Akademicka. To barwna opowieść prezentująca zarówno ówczesne, trudne realia dalekiej orientalnej podróży, jak i fascynujący wykład na temat historii i monumentalnych zabytków Egiptu.

O Laosie i Kambodży w katowickiej bibliotece

kambodza_foto
Podróżniczka Ewa Waszut opowie o swoich wyprawach do Laosu i Kambodży podczas spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach. Impreza odbędzie się 24. czerwca.

Warszawa: Tramwaj Chopina rusza w trasę

tramwaj_chopina_foto
Specjalny wagon - Tramwaj Chopina - wyruszy w trasę po Warszawie 3. czerwca o godz. 11.00. Będzie w nim można posłuchać utworów kompozytora a także poznać ciekawostki z okresu 20 lat, jakie Chopin spędził w stolicy. Tramwaj będzie kursować w ramach linii turystycznej T.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość