Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. września

26. września

1849 - urodził się Iwan Pawłow, rosyjski twórca fizjologii wyższych czynności nerwowych, laureat Nagrody Nobla w 1904 r. za badania nad fizjologią trawienia. Wprowadził pojęcie odruchów warunkowych;

1939 - w nocy z 26 na 27 utworzono "Służbę Zwycięstwu Polski", przekształcono ją później w Związek Walki Zbrojnej. Ostatecznie powstała z tej organizacji Armia Krajowa.

Więcej w kalendarium »

wakacje

Weekend Edukacji i Zabawy w Kielcach

weekend_edukacji_i_zabawy
Prezentacja oferty edukacyjnej placówek z Kielecczyzny oraz występy artystyczne na specjalnie przygotowanej scenie to najważniejsze elementy programu I Weekendu Edukacji i Zabawy w Galerii Korona w Kielcach. Impreza odbędzie się 24. i 25. sierpnia.

Wakacje w szczecińskiej Pleciudze

wakacje_w_pleciudze
Dwa tygodnie na przygotowanie spektaklu, który zakończy półkolonie - to propozycja wakacyjnego spędzenia czasu dla dzieci i młodzieży ze Szczecina. Warsztaty teatralne w Teatrze Pleciuga przeznaczone są dla uczestników od 9. do 15. lat.

Warszawa: Wakacyjne kontrole autobusów

Rodzice i opiekunowie będą mogli zgłosić do kontroli autobus lub kierowcę przed wyjazdami dzieci na letni wypoczynek. Sprawdzian należy przeprowadzić w razie uzasadnionego podejrzenia co do stanu trzeźwości kierowcy lub złego stanu technicznego pojazdu.

Prapremiera na otwarcie Sceny Letniej Teatru Wybrzeże

wielka_improwizacja_plakat
Prapremiera spektaklu Wielka Improwizacja zainauguruje 6. lipca piąty sezon Sceny Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim. Do 24. sierpnia będzie można obejrzeć siedem przedstawień z repertuaru Wybrzeża. Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny.

Lato z Książką 2012 w Katowicach

dziecko_sportowe
"Z Tomkiem na Kon-Tiki opływamy Ameryki" - pod takim hasłem Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach przygotowała ciekawą ofertę wydarzeń dla dzieci, które spędzają wakacje w mieście. W programie: wycieczki, zajęcia warsztatowe i komputerowe, konkursy wiedzy, literackie, fotograficzne, plastyczne, zawody sportowe, wyjścia do kina, teatru, atrakcyjne gry i zabawy w plenerze, zajęcia kulinarne i wiele, wiele innych atrakcji.

PZH: Jak zdrowo spędzić wakacje

wakacje_nad_morzem_foto
Jeść tylko żywność z pewnego źródła, pić butelkowaną lub przegotowaną wodę, często myć ręce, uważać na kleszcze i osy - takie rady mają eksperci z Państwowego Zakładu Higieny dla osób, które chcą zdrowo i bezpiecznie spędzić wakacje.

Teatralne wakacje w Pleciudze

warsztaty_teatralne_pleciuga
Szczeciński Teatr Lalek Pleciuga prowadzi nabór na zajęcia teatralne dla dzieci, które będą spędzały lato w mieście. Warsztaty prowadzone w trzech grupach: tematycznych: aktorskiej, plastycznej i muzycznej zaplanowano od 4. do 16. lipca.

Jedyny w Polsce survival teatralny

survival_teatralny_plakat
Doświadczenie wysiłku, jaki musi pokonać zawodowy aktor, by w pełni wyrazić to, co kryje jego wnętrze, będzie udziałem uczestników letniego Survivalu Teatralnego w Lanckoronie. Tygodniowe zmagania teatralne oparte na ciężkiej pracy i ogromnej satysfakcji zwieńczone zostaną spektaklem i występem przed lokalną publicznością i zaproszonymi gośćmi.

Park Odkrywców powstaje w chorzowskim parku

dziecko_ekologiczne_foto
Prawie 80 urządzeń, dzięki którym dzieci będą mogły prowadzić eksperymenty naukowe, spróbować obsługiwać koparkę, zbudować ścianę domu, spróbować naprawić zepsuty samochód czy wcielić w rolę ogrodnika, trafi z początkiem wakacji do chorzowskiego parku.

Kończą się zapisy na obozy informatyczne

klawiatura
W tym tygodniu mija termin przyjmowania zgłoszeń na lipcowe obozy informatyczne w Krynicy Górskiej organizowane przez gdyńskie Stowarzyszenie Talent.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość