Środa, 2017.03.29 Marka, Wiktoryny, Zenona
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

29. marca

29. marca

Czasem i w marcu  zetnie wodę w garncu.

1848 - we Włoszech powstał legion polski, którego inicjatorem był m. in. Adam Mickiewicz;

1930 - odbyła się premiera Moralności pani Dulskiej, pierwszego polskiego filmu udźwiękowionego;

1973 - ostatni żołnierz amerykański opuścił Wietnam Południowy.

Więcej w kalendarium »

wampiry

Nowy Jarmusch na otwarcie 4. American Film Festival

tylko_kochankowie_przezyja_kadr
Najnowszy film Jima Jarmuscha Tylko kochankowie przeżyją otworzy 22. października 4. American Film Festival we Wrocławiu. Wydarzeniem towarzyszącym imprezie będzie koncert awangardowego kompozytora Jozefa van Wissema, muzycznego współpracownika Jarmuscha, którego amerykański filmowiec zaprosił do stworzenia ścieżki dźwiękowej nowej produkcji.

Upiorna Metropolitalna Noc Teatrów w Gliwicach

wampiry_i_upiory_plakat
Potwory, które za dnia muszą kryć się przed światłem słonecznym, po zapadnięciu zmroku mogą czuć się bezpiecznie i pokazać, co potrafią. W Gliwicach będą rządziły niepodzielnie nocą z 28. na 29. września podczas IV Metropolitalnej Nocy Teatrów.

Rekordowy finał Sagi Zmierzch

przed_switem2_gal2
Ostatnia część Sagi Zmierzch - Przed Świtem. Część 2 wyznaczyła nowy rekord otwarcia podczas premierowego weekendu w 2012 roku w Polsce: do kin wybrało się 420 tys. widzów. Na kolejnych miejscach znalazły sięSkyfall (390 tys. widzów) oraz Jesteś Bogiem (370 tys. widzów).

Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 2 tuż po północy

przed_switem2_plakat2
Robert Pattinson i Kristen Stewart ostatni raz jako Edward i Bella pojawią się na ekranach kin 16. listopada. Na specjalnych pokazach w nocy z czwartku na piątek minutę po północy będzie można zobaczyć ostatnią część Sagi w ponad 100 kinach w całej Polsce. W kinach IMAX pokazy odbędą się w czwartek o 22:00.

Saga Zmierzch: Przed świtem 2 - galeria i zwiastun

Producenci Sagi Zmierzch ujawnili, że w ostatniej części cyklu Saga Zmierzch: Przed świtem cz. 2  na fanów czeka niespodzianka. Autorka bestsellerowego cyklu książek, a jednocześnie producentka filmu, Stephenie Meyer wprowadziła do scenariusza nowe rozwiązanie finału, którego nie znajdziemy w książce.

Saga Zmierzch: Przed świtem cz. 1 - galeria

Światowa premiera Sagi "Zmierzch": Przed świtem - część 1, pierwszej części finału historii miłości Belli i Edwarda, została zaplanowana na 18. listopada tego roku.

Saga Zmierzch: Zaćmienie - galeria

Galeria zdjęć i plakatów z filmu Saga Zmierzch: Zaćmienie.

Polski trailer 3. części Zmierzchu

W sieci pojawił się oficjalny polski trailer trzeciej części Sagi Zmierzch. Zaćmienie trafi na ekrany polskich kina w dniu swojej światowej premiery - 30. czerwca 2010 r.

Kołysanka - zdjęcia z premiery filmu

Plejada gwiazd polskiego kina pojawiła się na premierze najnowszego filmu Juliusza Machulskiego Kołysanka. Uroczysty pokaz odbył się 8. lutego w warszawskim kinie Cinema-City Sadyba.

Autorka wampirzej serii Czysta krew odwiedzi Polskę

u_martwych_w_dallas_okladka
Charlaine Harris, autorka popularnej serii o wampirach Czysta krew, przyjedzie do Polski. Amerykańska pisarka spędzi dwa dni w Warszawie - 5. i 6. marca. Wizyta związana jest z premierą książki Klub Martwych - kolejnego tomu cyklu o barmance-telepatce Sookie Stackhouse oraz wydaniem na DVD pierwszego sezonu serialu zrealizowanego na podstawie jej powieści.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość