Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. września

26. września

1849 - urodził się Iwan Pawłow, rosyjski twórca fizjologii wyższych czynności nerwowych, laureat Nagrody Nobla w 1904 r. za badania nad fizjologią trawienia. Wprowadził pojęcie odruchów warunkowych;

1939 - w nocy z 26 na 27 utworzono "Służbę Zwycięstwu Polski", przekształcono ją później w Związek Walki Zbrojnej. Ostatecznie powstała z tej organizacji Armia Krajowa.

Więcej w kalendarium »

warmińsko-mazurskie

2. Noc Teatru Jaracza w Olsztynie

2_noc_teatru_jaracza_plakat
Dwa przedstawienia, w tym ostatni pokaz spektaklu familijnego Kajko i Kokosz, otwarcie wystawy Teatr wczoraj, dziś i... jutro, pokaz mody teatralnej, pokaz monodramów studentów Studium Aktorskiego oraz opowieści o duchach znalazły się w programie 2. Nocy Teatru Jaracza w Olsztynie, która jest zapowiadana na 8. czerwca.

VII SuperOrbitalny Festiwal Filmów Amatorskich SOFFA

Przegląd najlepszych polskich filmów amatorskich, specjalny pokaz filmu Bejbi blues, spotkanie z reżyserką Kasią Rosłaniec i prezentacja Olsztyn filmowy to atrakcje, które czekają na olsztyńskich kinomanów podczas siódmej edycji SuperOrbitalnego Festiwalu Filmów Amatorskich SOFFA. Festiwal będzie trwał w Olsztynie od 4. do 7. czerwca.

Olsztyn: Noc Muzeów 2013 w Planecie 11

Koncert olsztyńskich hiphopowców rapujących Tuwima i Fredrę, kiermasz książek oraz konkursy książkowe i filmowe, w tym finał konkursu "Zrób fotkę w MBP: to część atrakcji Nocy Muzeów w olsztyńskiej bibliotece Planeta 11. 18. maja Planeta 11 będzie otwarta w godzinach 9-15 i 18-24.

Inny świat o Szaflarskiej w trasie Polski Światłoczułej

inny_swiat_gal3
Film dokumentalny Doroty Kędzierzawskiej Inny świat o Danucie Szaflarskiej wyruszy 8. marca w trasę Polski Światłoczułej. Dziesięciu projekcjom w miejscach, w których nie ma dostępu do polskiego kina, towarzyszyć będą tworcy filmu: reżyser - Dorota Kędzierzawska oraz autor zdjęć - Arthur Reinhart.

Publiczne dyktando w Olsztynie

klawiatura
Zbiorowe pisanie dyktanda zorganizowanego z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbędzie się 27. lutego w bibliotece Planeta 11 w Olsztynie. Dyktando może pisać każdy chętny.

Astronomiczna zmiana Planety11 na Planetę Kopernik

gwiazda_kopernika_gal2
Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie Planeta 11 zmieni nazwę na Planeta Kopernik 16. lutego - w dniu 540 urodzin Mikołaja Kopernika. Z tej okazji pracownicy biblioteki przygotowali masę atrakcji.

Seven Festival Węgorzewo 2012

Armia_koncerty_2009
Armia z albumem Legenda, Voo Voo, Power Of Trinity oraz Jelonek wystąpią w połowie lipca podczas Seven Festival w Węgorzewie. To pierwsze gwiazdy festiwalu, podczas którego koncerty będą odbywały się na trzech głównych scenach: Scenie Grand Prix, Music&Mores oraz na Scenie Głównej.

Ogólnopolska Noc Biologów w 15 ośrodkach naukowych

noc_biologow_logo
Dlaczego mężczyźni i kobiety inaczej patrzą na świat, na ile możemy ufać naszym zmysłom, jak wygląda mocne życie drzew - tego dowiedzą się uczestnicy pierwszej Ogólnopolskiej Nocy Biologów, która odbędzie się 13 stycznia 2012 r. Zorganizuje ją 15 uczelni z całego kraju.

Drugi rok akademicki Uniwersytetu Dzieci w Olsztynie

uniwersytet_dzieci_logo
Dlaczego mam zjadać bakterie? - nowym cyklem zajęć z zakresu żywienia człowieka rozpoczną 17. września rok akademicki słuchacze kierunku "Inspiracje" na Uniwersytecie Dzieci w Olsztynie. Wykład poprowadzą: dr hab. inż. Katarzyna Przybyłowicz oraz mgr Dorota Jesiołowska z Wydziału Nauk o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (UWM).

XVIII Festiwal Fantastyki w Nidzicy

nidzica_2011
Słynny amerykański pisarz George R.R. Martin, autor głośnego cyklu fantasy "Pieśni Lodu i Ognia", będzie gościem honorowym XVIII Festiwalu Fantastyki w Nidzicy.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość