Środa, 2017.08.23 Apolinarego, Miły, Róży
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

Warszawa

Sum i syrenka wrócili na ulicę Dolną

Zakończyły się prace konserwatorskie przy zabytkowej studni wodociągowej i pijalni u zbiegu ul. Dolnej i Puławskiej w Warszawie.  Ujęcie powstało cztery lata przed wojną  i było prawdziwą atrakcją Mokotowa.

Przewodnik po warszawskich kawiarniach literackich

warszawskie_kawiarnie_literackie_okladka
W realia i klimat słynnych kawiarni literackich Warszawy całego dwudziestego wieku pozwala się zagłębić książka Andrzeja Z. Makowieckiego Warszawskie kawiarnie literackie, która ukazała się 16. września nakładem wydawnictwa Iskry.

Warszawa: Majowe plażowanie nad Wisłą

wisla_foto
Na miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu czekają w ostatni weekend maja cztery miejskie plaże nad Wisłą, wypożyczalnia kajaków, rower miejski, sprzęty plażowe i nowe miejsca do grillowania.

Osmędeusze Teatru Pijana Sypialnia

Osmędeusze w inscenizacji Teatru Pijana Sypialnia są przede wszystkim próbą przywołania klimatu przedwojennej Warszawy i życia jej mieszkańców. Zabawa formą i tempem spektaklu stała się sposobem, by tekst Białoszewskiego, który jest uważany za trudny i niezrozumiały - rozbawiał, zaskakiwał i wzruszał.

Najpopularniejsze imiona dla dzieci w Warszawie

noworodek_foto
Julia i Jan były najczęściej nadawanymi dzieciom imionami w 2012 roku w Warszawie. Podobnie było rok wcześniej.

Zrekonstruowana brama do Ogrodu Krasińskich

Nowe ogrodzenie nawiązujące do oryginału z 1819 roku zostało zamontowane na zachowanej podmurówce Ogrodu Krasińskich w Warszawie. 6. grudnia około godz. 13.00 dobiegną końca instalowania zrekonstruowanej bramy z odtworzonym herbem Ślepowron.

Warszawa: pierwsze lodowiska już działają

lodowisko_foto
Pięć miejskich lodowisk zostało uruchomionych w Warszawie jeszcze w listopadzie. Kolejne wystartują w pierwszej połowie grudnia. Entuzjaści jazdy na nartach oraz snowboardu mogą skorzystać z oferty Górki Szczęśliwickiej.

Poezja Mistrza Mirona legalnie niedostępna

czlowiek_miron_okladka
W 90. rocznicę urodzin Mirona Białoszewskiego w polskich księgarniach nie ma ani jednego zbioru jego poezji. Z prozami też nie jest najlepiej: nawet na aukcjach internetowych nie są dostępne Donosy rzeczywistości, Szumy, zlepy, ciągi czy Rozkurz. Wielbiciele twórczości autora Oho mają niewielki wybór: w sprzedaży są jedynie: Pamiętnik z Powstania Warszawskiego (lektura szkolna) i Chamowo (najnowszy - 11. tom Utworów zebranych). Można też trafić gdzieniegdzie na audiobook Zawału.

Plan koncertu Gotye w Warszawie

gotye_plakat
20:10  - o tej godzinie ma stanąć 5. listopada na scenie Torwaru australijski muzyk Gotye. Będzie to pierwszy i jedyny w tym roku koncert artysty w Polsce.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość