Środa, 2017.03.29 Marka, Wiktoryny, Zenona
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

29. marca

29. marca

Czasem i w marcu  zetnie wodę w garncu.

1848 - we Włoszech powstał legion polski, którego inicjatorem był m. in. Adam Mickiewicz;

1930 - odbyła się premiera Moralności pani Dulskiej, pierwszego polskiego filmu udźwiękowionego;

1973 - ostatni żołnierz amerykański opuścił Wietnam Południowy.

Więcej w kalendarium »

warsztaty

Chanuka - radosny festiwal świateł w Warszawie

chanukija_fot_Magda_Koralewska
Zbliża się jedno z najbardziej radosnych żydowskich świąt - Chanuka. Przez osiem dni, od 28. listopada do 5. grudnia, będzie trwał w Warszawie festiwal świateł - wspaniała okazja do zabawy i poznawania żydowskiej kultury. Dla dzieci i ich rodziców zaplanowano różnego rodzaju warsztaty, czytanie bajek oraz chanukowe opowieści.

Mebel miejski na warsztatach

mebel_miejski
Mebel miejski będzie tematem kolejnych warsztatów organizowanych w Lublinie w ramach projektu Lub design! Uczestnicy dwudniowych zajęć (23-24. sierpnia) zmierzą się z meblem miejskim od projektu przez wykonanie, do umieszczenia go w wybranym punkcie miasta.

Szczecin: Głusi w przestrzeni publicznej

glusi_w_przestrzeni_publicznej_foto
Zwiększenie dostępu do informacji publicznej oraz edukacja w zakresie praw obywatelskich osób z wadą słuchu to jedno z głównych zadań programu "Głusi w przestrzeni publicznej", który wystartował w Szczecinie. Celem programu jest również wyposażenie służb publicznych w informacje dotyczące specyfiki komunikowania się z osobami niesłyszącymi i niedosłyszącymi.

Kopernik po godzinach - tylko dla dorosłych

kopernik_warsztaty_foto
Cykliczne wieczory dla dorosłych wystartują w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Dlaczego wszystko co najlepsze dostają dzieci? Od 23. maja co miesiąc Centrum będzie otwierać się po godzinach wyłącznie dla dorosłych. Tytul pierwszego wieczoru: Gra w klasy.

In medias res - prezentacja wokalnych poszukiwań

Prezentacja rezultatów dwuletnich poszukiwań międzynarodowej grupy śpiewaków z Polski, Włoch, Ukrainy i Francji prowadzonej przez Jeana-François Favreau m.in. na włoskich wyspach odbędzie się 9. listopada w Studiu Na Grobli we Wrocławiu. Artyści przedstawią program In medias res: Podróż przez Wielki Tydzień.

World Press Photo i inne atrakcje Nocy Muzeów w Poznaniu

noc_muzeow_2012_poznan
Ostatni dzień World Press Photo, historia Zamku Cesarskiego oraz warsztaty, wykład i performance - to główne wątki Nocy Muzeów w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.

Wołyń 1943 - sesja naukowa w Lublinie

Sesja naukowa organizowana w ramach polsko-ukraińskiego projektu Pojednanie przez trudną pamięć. Wołyń 1943 odbędzie się 23. i 24. maja w Ośrodku "Brama Grodzka - Teatr NN" w Lublinie. Wstęp wolny.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość