Czwartek, 2017.09.21 Darii, Mateusza, Wawrzyńca
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

21. września

21. września

Na święty Mateusz płaszcz wdziej,
A na święty Michał futro miej.

1903 - odbyła się premiera pierwszego westernu - 21-minutowego filmu Kit Carson;

1908 - matematyk Hermann Minkowski zdefiniował czas jako czwarty wymiar;

1947 - urodził się Stephen King, pisarz, reżyser, scenarzysta i aktor. Spod jego pióra wyszły takie powieści jak Lśnienie i to.

Więcej w kalendarium »

warsztaty familijne

Chanuka - radosny festiwal świateł w Warszawie

chanukija_fot_Magda_Koralewska
Zbliża się jedno z najbardziej radosnych żydowskich świąt - Chanuka. Przez osiem dni, od 28. listopada do 5. grudnia, będzie trwał w Warszawie festiwal świateł - wspaniała okazja do zabawy i poznawania żydowskiej kultury. Dla dzieci i ich rodziców zaplanowano różnego rodzaju warsztaty, czytanie bajek oraz chanukowe opowieści.

Warsztaty plastyczne i muzyczne w Operze Leśnej

Seria warsztatów dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych, także dla całych rodzin, rozpoczyna się 14. września w Operze Leśnej w Sopocie pod hasłem OP_era Tu Nowe. Zajęcia będą odbywały się w przestrzeniach backstage'u i sali koncertowej PFK. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc.

Naukowo o drożdżach w warszawskim CNK

centrum_nauki_kopernik_logo
Dlaczego ciasto rośnie jak na drożdżach i skąd się biorą pączki w sklepie - odpowiedzi m.in. na te pytania poznają uczestnicy kolejnej edycji "Warsztatów Familijnych", organizowanych przez Centrum Nauki Kopernik (CNK) w Warszawie. Zapisy na zajęcia rozpoczynają się 16. lutego.

Pałace, poduszki i drzewka szczęścia w Mesicie

chinskie_piekno_foto
Cztery rodzaje warsztatów dla dzieci i rodzin odbędą się 2. stycznia w Kawiarni Mesita w Warszawie. Kilkulatki będą mogły zbudować Pałac Królwej Śniegu, zrobić własną księżycową poduszeczkę i wykonać z rodzicami noworoczne drzewko szczęścia. W planach są także zajęcia szydełkowania.

Choinkowe warsztaty i chińskie tradycje w Mesicie

chinski_smok_foto
Chiński Nowy Rok, choinkowe łańcuchy i choineczki poduszeczki oraz solinkowe aniołki to tematy warsztatów dla dzieci i całych rodzin, które odbędą się 19. grudnia w warszawskiej Kawiarni Mesita.

Bombki, aniołki i apaszki - warsztaty w Mesicie

bombki_foto
Świąteczne warsztaty dla dzieci i rodzin odbędą się 12. grudnia w Kawiarni Mesita w Warszawie. Przedszkolaki będą mogły wziąć udział w zajęciach robienia bombek i aniołków, całe rodziny - ceramiczne dzwoneczki-aniołki, a wszyscy chętni - jedwabne apaszki. 

Warsztaty plastyczne w Muzeum Śląska Opolskiego

Zajęcia teoretyczno-praktyczne dla dzieci i dorosłych odbędą się 29. listopada w otoczeniu stałej ekspozycji malarstwa Jana Cybisa i wystaw czasowych w Galerii Muzeum Śląska Opolskiego. Temat najbliższych zajęć brzmi: Ready - made - sztuka z przedmiotów gotowych.

Dzień z Ramzesem Wielkim w Muzeum Archeologicznym

Dzień z Ramzesem II Wielkim to propozycja dla dzieci i ich rodziców spędzenia sobotniego popołudnia w Muzeum Archeologiczne w Poznaniu. Pracownicy muzeum wspólnie ze Stowarzyszeniem Egiptologicznym przygotowali mnóstwo atrakcji: wykłady, pokazy, projekcji filmowe i rekonstrukcję rytuałów starożytnego święta.

Centrum Nauki Kopernik otwiera drzwi dla rodzin

centrum_nauki_kopernik_logo
"Jak działa telewizor? Dlaczego słychać głos w słuchawce telefonu? Skąd w kontakcie bierze się prąd?" - odpowiedzi na te pytania udzielą organizatorzy Warsztatów Familijnych, które odbędą się 21. i 22. oraz 28. i 29. listopada w Warszawie w ramach otwartego Festiwalu Familijnego.

Rodzinne warsztaty grafiki w Opolu

Grafika artystyczna będzie tematem otwartych warsztatów artystycznych, które odbędą się 17. października w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Wejściówki (5 zł od dziecka, wejście dla opiekuna gratis) można odbierać w kasie Galerii.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość