Środa, 2017.08.23 Apolinarego, Miły, Róży
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

warsztaty filmowe

Światłoczuły Zaczarowany ołówek w północnej Polsce

zaczarowany_olowek_mapa
Seanse klasyki polskiej animacji - serialu Zaczarowany ołówek - połączone z warsztatami filmowymi odbędą się od 6. do 13. grudnia w miejscowościach północnej Polski, w których nie ma kin. Po każdej projekcji zaplanowano warsztaty prowadzone przez Elizę Płocieniak-Alvarez, dzięki którym dzieci dowiedzą się jak w prosty sposób stworzyć film animowany.

Zwierciadło Tarkowskiego i warsztaty w Iluzjonie

ksiega_filmow_andrzeja_tarkowskiego_okladka
Seans Zwierciadła - najbardziej osobistego z filmów reżysera połaczony z warsztatami multimedialnymi zakończy 29. grudnia cykl spotkań z twórczością Andrieja Tarkowskiego w warszawskim Iluzjonie.

Kameralne Lato 2012 i obalanie radomskich mitów

kameralne_lato_2012
Kameralne Lato, festiwal młodego kina w Radomiu połączony z warsztatami filmowymi dla młodzieży, odbędzie się w tym roku pod hasłem POGROMCY RADOMSKICH MITÓW. Zadaniem drużyn wasztatowych będzie zrealizowanie dwóch krótkich filmów, w których twórcy zmierzą się z obiegowymi opiniami, legendami miejskimi oraz plotkami i stereotypami dotyczącymi Radomia.

Warsztaty Reportażu Komórkowego na Żubroffce

miasto_w_komie_logo
Cezary Ciszewski i Emanuela Osowska poprowadzą Warsztaty Reportażu Komórkowego podczas VI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA w Białymstoku. Zajęcia zaplanowano od 8. do 10. grudnia. Są jeszcze wolne miejsca.

Otwarte warsztaty filmowe MASTERCLASS

masterclass_warsztaty_foto
"MASTERCLASS - szkoła filmowania" to otwarty dla młodzieży (w wieku 12-30 lat) specjalistyczny program edukacji w Warszawskiej Szkole Filmowej. Zgłoszenia na tegoroczne zajęcia będą przyjmowane do 5. października.

Dark Days otworzy nowy sezon AFD MovieWro

dark_days_plakat
Jak dotrzeć do hermetycznej społeczności, a później przedstawić widzom autentyczny przekaz z takiego "zamkniętego kręgu"? Pytanie to padnie 28. października w Kinie Warszawa we Wrocławiu podczas inauguracji Akademii Filmu Dokumentalnego "MovieWro", którą uświetni pokaz filmu Dark Days Marca Singera.

Otwarte warsztaty montażowe w Kinotece

wff_2010
Otwarte warsztaty montażowe SZTUKA MONTAŻU odbędą się 13. października w warszawskiej Kinotece w ramach Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Zajęcia poprowadzą wybitni polscy montażyści Rafał Listopad (Katyń) i Maciej Pawliński (Essential Killing).

Dzieci nakręcą wideoklipy z Paszkiewiczem

yach_paszkiewicz_foto
Twórca blisko 400 teledysków Yach Paszkiewicz poprowadzi trzydniowe warsztaty dla dzieci, podczas których młodzi twórcy będą uczyli się realizacji wideoklipów. Zajęcia odbędą się w Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku od 26. do 28. marca.

Polscy i niemieccy studenci zrealizują sześć filmów

Polskie zespoły złożone ze studentów łódzkiej Filmówki wraz ze studentami Wydziału Literatury w Lipsku będą pracować od 4. do 11. października pod artystycznym nadzorem Roberta Glińskiego i Cathy de Haan nad sześcioma filmami krótkometrażowymi. Później filmy zostaną zrealizowane w Polsce, a po montażu zostaną zaprezentowane na europejskich  festiwalach filmowych.

6. Europejski Tydzień Filmowy OFFON

offon_2009
Po pierwsze - premiery czyli nigdy dotąd niepokazywane w Polsce filmy krótkometrażowe z całego świata, po drugie - warsztaty filmowe czyli kino w praktyce; po trzecie - kino polskie i najnowsze produkcje rodzimych reżyserów. Tak wygląda Europejski Tydzień Filmowy OFFON, którego szósta edycja rozpocznie się 22. września w Warszawie.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość