Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

warsztaty plastyczne

Warsztaty plastyczne i muzyczne w Operze Leśnej

Seria warsztatów dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych, także dla całych rodzin, rozpoczyna się 14. września w Operze Leśnej w Sopocie pod hasłem OP_era Tu Nowe. Zajęcia będą odbywały się w przestrzeniach backstage'u i sali koncertowej PFK. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc.

Uczniowie kończą mural na swojej szkole

Uczniowie Zespołu Szkół przy ul. Hożej 11/15 w Warszawie ozdobią swoją szkołę pod okiem artystów z kolektywu Massmix. Będzie to finałowa praca streetartowego projektu Gymix fundacji Vlepvnet. Gotowy mural zostanie zaprezentowany 16. listopada.

Startują warsztaty plastyczne w Pleciudze

warsztaty_w_pleciudze_plakat
Pierwsze w tym sezonie warsztaty plastyczne dla dzieci odbędą się w szczecińskim Teatrze Pleciuga w sobotę 6. października. Zajęcia będą inspirowane obchodzonymi w październiku dwoma świętami: Międzynarodowym Dniem Zwierząt oraz Światowym Dniem Ptaków.

Uczniowie namalują mural z artystami

Kolejne warsztaty streetartowe dla uczniów gimnazjum w ramach projektu "Gymix - edukacja poprzez działania w przestrzeni publicznej" odbędą się w Warszawie 5. października. Przedsięwzięcie wspiera szkoły w nauczaniu plastycznym i szerzeniu wiedzy na temat sztuki współczesnej wśród młodych ludzi.

Wszechświat Stephena Hawkinga w Katowicach

tajemniczy_kosmos_skrin
Pokaz filmu Wszechświat Stephena Hawkinga odbędzie się 6. września w katowickim Rondzie Sztuki (Klub Oko Miasta) w ramach spotkań Śląskiej Kawiarni Naukowej. To pierwszy z serii filmów dokumentalnych BBC, jakie znalazły się w nowej 26-tomowej kolekcji Edipresse Polska Tajemniczy Kosmos.

Weekend 60+Kultura w Muzeum Narodowym w Krakowie

Muzeum Narodowe w Krakowie włączyło się w akcję "60+Kultura" organizowaną dla seniorów. W ramach akcji każda osoba, która ukończyła 60 lat, będzie mogła 25. września bezpłatnie odwiedzić wszystkie oddziały Muzeum.

Teatralne wakacje w Pleciudze

warsztaty_teatralne_pleciuga
Szczeciński Teatr Lalek Pleciuga prowadzi nabór na zajęcia teatralne dla dzieci, które będą spędzały lato w mieście. Warsztaty prowadzone w trzech grupach: tematycznych: aktorskiej, plastycznej i muzycznej zaplanowano od 4. do 16. lipca.

Ilustracja książkowa bez tajemnic - warsztaty

13_piorko_eufemii_okladka
Chcesz poznać tajniki ilustracji książkowej oraz scenografii teatralnej czy filmowej? Masz ochotę na plastyczne zabawy w świecie fantazji? Możesz wziąć udział w warsztatach, które  Grażyna Dłużniewska Mellin poprowadzi 20. października w Katowicach.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość