Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. września

26. września

1849 - urodził się Iwan Pawłow, rosyjski twórca fizjologii wyższych czynności nerwowych, laureat Nagrody Nobla w 1904 r. za badania nad fizjologią trawienia. Wprowadził pojęcie odruchów warunkowych;

1939 - w nocy z 26 na 27 utworzono "Służbę Zwycięstwu Polski", przekształcono ją później w Związek Walki Zbrojnej. Ostatecznie powstała z tej organizacji Armia Krajowa.

Więcej w kalendarium »

warsztaty teatralne

Warsztaty klownady z Johnem Wrightem

klownada_grafika
Warsztaty klownady z Johnem Wrightem z The Wright School, nauczycielem i reżyserem, który zaadaptował Doktora Fausta, odbędą się w Lublinie w pierwszej połowie grudnia. Zajęcia są przeznaczone dla osób z doświadczeniem performatywnym.

Wakacje w szczecińskiej Pleciudze

wakacje_w_pleciudze
Dwa tygodnie na przygotowanie spektaklu, który zakończy półkolonie - to propozycja wakacyjnego spędzenia czasu dla dzieci i młodzieży ze Szczecina. Warsztaty teatralne w Teatrze Pleciuga przeznaczone są dla uczestników od 9. do 15. lat.

Premiera i warsztaty z bajkami La Fontaine'a

bajki_jeana_de_la_fontaine_a_plakat
Premiera spektaklu familijnego Bajki Jeana de La Fontaine'a w reżyserii Sylwestra Biragi połączona z warsztatami teatralnymi odbędzie się 24. marca w Teatrze Druga Strefa w Warszawie. W główne role wcielą się Halina Chrobak (właścicielka znanego każdemu dziecku głosu Smerfetki) i Adam Biernat.

XVIII Dziecięce Spotkania Teatralne w Gliwicach

dzieciece_spotkania_teatralne_logo
Sprzedaż biletów na XVIII Dziecięce Spotkania Teatralne w Gliwicach startuje 3. stycznia. Podczas festiwalu, który osiągnie pełnoletność 5. marca, wystąpi pięć grup teatralnych. W programie poza spektaklami także warsztaty teatralne prowadzone przez aktorów-lalkarzy.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość