Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

23. września

23. września

Dzisiaj godz. 11.05 rozpocznie się astronomiczna jesień.
W jesieni, gdy tłuste ptaki,
Mróz w zimie nie lada jaki.

63 r. p.n.e. - urodził się Oktawian August, "primus inter pares" - pierwszy wśród równych cesarz rzymski;

1922 - polski Sejm przyjął uchwałę o budowie portu w Gdyni;

1991 - Armenia proklamowała niepodległość.

Więcej w kalendarium »

wernisaż

Sitodrukowe fotografie 3D Artura Turowskiego

auto_praca_artura_turowskiego
Fotografie 3D wydrukowane metodą sitodruku to temat wystawy Nowe perspektywy Artura Turowskiego, artysty ze składu Vlepvnet. To rzadko dotąd spotykana technika drukowania zdjęć w formacie trójwymiarowym. Wernisaż odbędzie się 20. września w galerii V9 w Warszawie.

Wielka feta z okazji otwarcia Centrum Kultury w Lublinie

Centrum_Kultury_w_Lublinie
Centrum Kultury w Lublinie będzie świętować powrót na mapę miasta. Wielka feta pod hasłem "Jesteśmy w Centrum" planowana jest od 20. do 29. września. W programie m.in. koncert Tie Break z Michałem Urbaniakiem, trzy premiery teatralne, wernisaże wystaw, zwiedzanie Centrum, pokazy filmów i wiele innych atrakcji.

Warszawa Białoszewska i multimedialna

warszawa_bialoszewska_plakat
Unikatowy zbiorek dotychczas niepublikowanych młodzieńczych utworów Mirona Białoszewskiego, Stanisława Swena Czachorowskiego i Tadeusza Kęsika-Teika Zryw 1. Ogień krzepnie będzie jednym z eksponatów wystawy Warszawa Białoszewska. Ekspozycja będzie prezentowana w Muzeum Literatury w Warszawie do końca roku.

Poznań: Noc Muzeów 2013 - wernisaż wystawy Erna Rosenstein. Organizm

Erna_Rosenstein_Organizm_plakat
Wernisaż wystawy Erna Rosenstein. Organizm wprowadzi widzów w nastrój Nocy Muzeów 2013 w galerii Art Stations w Poznaniu już 17. maja. Dzień później publiczność będzie miała okazję wziąć udział w oprowadzaniu kuratorskim Doroty Jareckiej i Barbary Piwowarskiej. Galeria będzie czynna do godz. 22.

Wernisaż prac studentów Pracowni Rysunku wrocławskiej ASP

Pracownia_205_rysunek_plakat
Wernisaż ekspozycji prac studentów III Pracowni Rysunku na wydziale Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu odbędzie się 19. maja w Centrum Kultury Wrocław-Zachód. Na wystawie Pracownia 205. Rysunek zostaną zaprezentowane prace 22 młodych artystów.

Dotknięcie Geta - wystawa grafik Eugeniusza Geta-Stankiewicza

dotkniecie_geta_plakat
Wernisaż wystawy dzieł Eugeniusza Geta-Stankiewicza Dotknięcie Geta. Fragmenty odbędzie się 7. kwietnia w Centrum Kultury Wrocław-Zachód. Prezentowane na wystawie grafiki pochodzą z kolekcji Janusza Stankiewicza.

Tadeusz Łomnicki jako Król Lear - wystawa fotografii

tadeusz_lomnicki_plakat_wystawy
Zdjęcia Tadeusza Łomnickiego jako Króla Leara zrealizowane podczas prób do spektaklu, który nigdy nie powstał, będą prezentowane na wystawie w Centrum Kultury "ZAMEK" we Wrocławiu. Fotografie autorstwa Mariusza Stachowiaka to jedyny namacalny ślad przedstawienia, które nie powstało ze względu na nagłą śmierć aktora.

Themersonowie i awangarda - wernisaż w Muzeum Sztuki

themersonowie_kadr_z_filmu_apteka
Wystawa Themersonowie i awangarda zostanie otwarta 22. lutego w Muzeum Sztuki w Łodzi. Obejmuje ona m.in. projekcje ocalałych filmów Franciszki i Stefana Themersonów, a także związane z twórczością filmową kolaże i fotogramy Stefana Themersona. Wstęp na wernisaż wolny.

Think different - wystawa Agnieszki Pakuły

think_different_plakat
Think different to motto przewodnie pierwszej samodzielnej wystawy Agnieszki Pakuły. Składa się na nią seria nietypowych, mocno uwierających i prowokujących portretów różnych postaci - przez zwykłych ludzi po bohaterów literatury czy życia publicznego. Wernisaż odbędzie się 1. lutego w Domu Artysty Plastyka w Warszawie.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość