Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

23. września

23. września

Dzisiaj godz. 11.05 rozpocznie się astronomiczna jesień.
W jesieni, gdy tłuste ptaki,
Mróz w zimie nie lada jaki.

63 r. p.n.e. - urodził się Oktawian August, "primus inter pares" - pierwszy wśród równych cesarz rzymski;

1922 - polski Sejm przyjął uchwałę o budowie portu w Gdyni;

1991 - Armenia proklamowała niepodległość.

Więcej w kalendarium »

widowisko muzyczne

Wilcze piętno - zdjęcia z prób spektaklu

Wilcze piętno to niezwykły spektakl. Przygotowane z rozmachem widowisko muzyczne zostanie wystawione jednocześnie w dwóch wersjach językowych: po polsku i w języku migowym, który został częściowo wpleciony w choreografię przedstawienia. Na scenie wystąpi prawie trzydziestu aktorów słyszących i niesłyszących, którzy przed premierą uczyli się... czytania nut! Z kolei aktorzy slyszący przed próbami teatralnymi wzięli udział w warsztatach języka migowego.

Szczecińska Biała Dama na scenie

wilcze_pietno_plakat
Biała Dama krążąca po Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, czyli Sydonia von Borck, najsłynniejsza pomorska szlachcianka oskarżona o czary i skazana na śmierć, została bohaterką widowiska muzycznego Wilcze piętno. Nad spektaklem pracują uczniowie i absolwenci Szkół Artystycznych TOP-ART oraz grupa niesłyszących aktorów z Teatru-3. 

LeningradŁódź - piosenki Leningradu na łódzkiej scenie

LeningradLodz_plakat
Chcę do nieba. LeningradŁódź - widowisko z pogranicza teatru i koncertu składające się z 16. utworów słynnej grupy Leningrad - będzie miało premierę 21. maja w Teatrze Nowym w Łodzi. Opowieść o outsiderach, artystach, ludziach stroniących od establishmentu, ale poszukujących miłości i życia we wspólnocie, zostanie wyśpiewana nie w rockowych, a jazzowych aranżacjach uznanej kompozytorki i pianistki Leny Ledoff.

Wojna światów z Liamem Neesonem w Trójmieście

wojna_swiatow_logo
Musical Wojna światów Jeffa Wayne’a zostanie po raz pierwszy zaprezentowany w Polsce. W roli głównej - dziennikarza George’a Herberta - wystąpi Liam Neeson, a właściwie jego trójwymiarowy hologram. Widowisko będzie można zobaczyć 10. stycznia 2013 r. w hali Ergo Arena w Trójmieście.

Tradycja Szurmieja w Teatrze Żydowskim

tradycja_plakat
Wielkie widowisko muzyczne Tradycja w reżyserii i według scenariusza Szymona Szurmieja będzie można zobaczyć od 28. do 30. października w Teatrze Żydowskim w Warszawie. Spektakl ukazuje tradycje żydowskie w kontekście kultur od lat z nimi związanych: polskiej, cygańskiej i rosyjskiej.

Notre Dame we Wrocławiu

notre_dame_esmeralda_foto
Widowisko muzyczne Notre Dame zostanie wystawione gościnnie 17. listopada w Hali Stulecia we Wrocławiu. Spektakl w reżyserii Ramunasa Marcinkusa zawita do stolicy Dolnego Śląska w ramach trasy po siedmiu polskich miastach.

Notre Dame w Łodzi

notre_dame_quasimodo_foto
Widowisko muzyczne Notre Dame zostanie wystawione gościnnie 15. listopada w Teatrze Wielkim w Łodzi. Spektakl w reżyserii Ramunasa Marcinkusa zawita do miasta w ramach trasy po Polsce.

Notre Dame w Bydgoszczy

notre_dame_esmeralda_foto
Widowisko muzyczne Notre Dame zostanie wystawione gościnnie 14. listopada w Hali Łuczniczka w Bydgoszczy. Spektakl w reżyserii Ramunasa Marcinkusa zawita do miasta w ramach trasy po Polsce.

Trasa Notre Dame rozpocznie się w Gdyni

notre_dame_plakat
Gdynia, Bydgoszcz, Łódź, Wrocław, Poznań, Zabrze i Warszawa to miasta, w których będzie można zobaczyć na żywo widowisko Notre Dame w reżyserii Ramunasa Marcinkusa. Trasa rozpocznie się 13. listopada spektaklem w Hali Sportowo-Widowiskowej "Gdynia". Finał teatralnej podróży zaplanowano na 21. listopada w Sali Kongresowej w Warszawie.

Muzyczny Pamiętnik z Powstania Białoszewskiego

pamietnik_z_powstania_warszawskiego_cd_okladka
Płyta zawierająca fragmenty Pamiętnika z Powstania Warszawskiego Mirona Białoszewskiego do muzyki Mateusza Pospieszalskiego ukazała się nakładem Radiowej Agencji Fonograficznej Polskiego Radia z okazji 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość