Środa, 2017.08.23 Apolinarego, Miły, Róży
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

woda

Sum i syrenka wrócili na ulicę Dolną

Zakończyły się prace konserwatorskie przy zabytkowej studni wodociągowej i pijalni u zbiegu ul. Dolnej i Puławskiej w Warszawie.  Ujęcie powstało cztery lata przed wojną  i było prawdziwą atrakcją Mokotowa.

Piosenki z Hair na Wyspie Słodowej

hair_teatr_capitol_fot_Krzysztof_Wiktor
Aktorzy Teatru Capitolu wystąpią 7. czerwca na Wyspie Słodowej we Wrocławiu podczas koncertu charytatywnego "Kropla Afryki". Koncert jest ostatnim punktem projektu edukacyjnego propagującego takie wartości jak szacunek dla drugiego człowieka bez względu na pochodzenie i kolor skóry.

Warszawa: Ostatnie rejsy edukacyjne po Wiśle

wisla_warszawska_logo
Ostatnie w tym sezonie bezpłatne rejsy edukacyjne po Wiśle odbędą się w Warszawie 29. i 30. września. W programie obserwacja ptaków i unikalnej nadwiślańskiej przyrody wspólnie z przewodnikiem.

Sudan. Potrzeba wody - wystawa w Częstochowie

sudan_wystawa_fotografii
Wystawa fotografii Wojciecha Grzędzińskiego Sudan. Potrzeba wody zostanie otwarta w Parku 3 Maja w Częstochowie 15. czerwca z okazji 9. Nocy Kulturalnej. Wystawa, promująca działania Polskiej Akcji Humanitarnej, to przestrzenna wizualizacja problematyki dostępu do wody pitnej na świecie.

Upały? Odpoczywaj i popijaj :)

upal_slonce_foto
- W czasie upałów warto częściej odpoczywać, np. w cieniu lub w klimatyzowanych sklepach, a także pić dużo wody, ale ograniczyć picie kawy i piwa - powiedział dr Marek Niemirski, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Warszawie.

Woda pomaga w odchudzaniu

Picie wody przed posiłkami pomaga w utracie wagi, donoszą amerykańscy naukowcy. Wprawdzie badaniem tym "Ameryki" nie odkryli, jednak niewielu z nas pamięta, jak woda jest ważna dla naszego zdrowia i jak skuteczna przy odchudzaniu - informuje BBC.

Warszawa: Kurtyny wodne na upał

woda_i_cien
W związku z przewidywanymi przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wysokimi upałami, mogącymi osiągać 34 stopni w cieniu, władze miasta oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ponownie uruchomią  w sobotę i niedzielę - 14. i 15. sierpnia - kurtyny wodne.

Toksyczne soki owocowe?

Bardzo dokładne analizy składu chemicznego dostępnych handlowo soków owocowych przechowywanych w plastikowych opakowaniach wykonanych z PET - poli(tereftalan etylenu) - wskazują, iż soki te zawierają w swym składzie podwyższony poziom antymonu.

Groźne bakterie lubią nasz prysznic

Codzienny prysznic oznacza, że na twarz spada nam deszcz mikroorganizmów, z których część może być groźna dla zdrowia. O wynikach najnowszych badań informuje ostatni numer "Proceedings of the National Academy of Sciences".

Andriej Tarkowski mówi o...

Andriej Tarkowski mówi o swoim pierwszym spotkaniu z realizacją filmową, filmach autorskich, czasie, wodzie, kolorze, filmie jako zawodzie i sposobie na życie oraz o publiczności.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość