Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. września

26. września

1849 - urodził się Iwan Pawłow, rosyjski twórca fizjologii wyższych czynności nerwowych, laureat Nagrody Nobla w 1904 r. za badania nad fizjologią trawienia. Wprowadził pojęcie odruchów warunkowych;

1939 - w nocy z 26 na 27 utworzono "Służbę Zwycięstwu Polski", przekształcono ją później w Związek Walki Zbrojnej. Ostatecznie powstała z tej organizacji Armia Krajowa.

Więcej w kalendarium »

Woody Allen

Reżyseria: Woody Allen w Kinie Praha

rezyseria_woody_allen_plakat
Przedpremierowy pokaz filmu Reżyseria: Woody Allen oraz spotkanie z Januszem Wróblewskim odbędą się w ramach przeglądu filmów Woody’ego Allena, który zaplanowano w warszawskim Kinie Praha na 26. i 27. czerwca.

Marek Bieńczyk: O malarstwie Adama Patrzyka

adam_patrzyk_obraz
Zauroczenie światem malowanym przez Adama Patrzyka przychodzi bardzo szybko i wraz z nim pytanie: strzec się tych miejsc czy ku nim lgnąć? To malarstwo jest magiczne, co znaczy: budzi niejasne pragnienie, by w obrazy wejść, zamieszkać w ich przestrzeniach, nie wiedząc - tak od razu - na dobre czy na złe.

III Katowicki Karnawał Komedii

katowicki_karnawal_komedii_logo
Znamy już termin i program III Katowickiego Karnawału Komedii: przegląd rozpocznie się 22. stycznia i potrwa do końca miesiąca. W teatrach Śląskim i Korez będzie można zobaczyć w sumie 12 spektakli komediowych z całej Polski. W programie znalazło się także pięć imprez towarzyszących zebranych w cykl Radiowej Akademii Rozrywki.

Giulia y Los Tellarini w warszawskiej Fabryce Trzciny

giulia_y_los_tellarini_foto
Giulia y Los Tellarini - gwiazda muzyczna filmu Woody’ego Allena Vicky Cristina Barcelona wystąpi jesienią w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny w Warszawie. Koncert odbędzie się 23. października podczas imprezy premierowej najnowszej - czwartej części kompilacji Sygnowano Fabryka Trzciny.

Majówka z Woody Allenem w Kinie Charlie

majowka_z_woody_allenem_plakat
Wczesne filmy Woody Allena będzie można obejrzeć w łódzkim Kinie Charlie od 1. do 3. maja podczas przeglądu z cyklu "Nasi Reżyserzy". Okazją do organizacji Majówki z Allenem jest wydanie na DVD filmu Jak się masz koteczku?

Startuje cykl Klasyka Kina Światowego

400_batow_fotos
Nie od Obywatela Kane, jak zapowiadaliśmy wcześniej, lecz od 400 batów Francoisa Truffaut i nie od 20. lutego, ale od 30. stycznia startuje w polskich kinach cykl pokazów Klasyki Kina Światowego.

Dwugodzinny koncert Allena w Warszawie

woody_allen_band_foto
Bilety wyprzedane na wiele dni przed koncertem, blisko trzy tysiące osób na widowni, półgodzinne bisy, a w sumie niemal dwugodzinny koncert dla polskiej publiczności - 28. grudnia  odbył się pierwszy i jedyny występ Woody Allen and His New Orleans Jazz Band pod dyrekcją Eddy’ego Davisa w Polsce.

Bóg - zdjęcia z próby w Teatrze Polonia

Trwają ostatnie próby przed premierą - sztukę Allena Bóg w reżyserii Krystyny Jandy będzie można oglądać od 15. listopada w warszawskim Teatrze Polonia.

Bóg Allena na scenie Jandy

bog_allena_i_jandy_news
Sztuka Woody Allena Bóg zostanie wystawiona na scenie Teatru Polonia w Warszawie. Reżyserią spektaklu zajęła się Krystyna Janda. Premiera przedstawienia, w którym wystąpią m.in. Maria Seweryn, Piotr Machalica, Cezary Żak i aktorzy Teatru Montownia, odbędzie się 15. listopada.

Bóg Woody Allena w Teatrze Polonia - galeria postaci

Sztuka Woody Allena Bóg w reżyserii Krystyny Jandy zostanie wystawiona w Teatrze Polonia w Warszawie. Premiera zapowiadana jest na 15. listopada.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość