Środa, 2017.08.23 Apolinarego, Miły, Róży
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

world music

Kayah Transoriental Orchestra w Krakowie

kayah_Transoriental_Orchestra
Koncert Kayah Transoriental Orchestra, czyli Kayah z towarzyszeniem instrumentalistów oraz solistów pochodzenia polskiego, ukraińskiego i irańskiego, odbędzie się 11. stycznia w Kijów Centrum w Krakowie.

Madame Tyson na uroczyste otwarcie AfryKamery 2013

afrykamera_2013_plakat
Premierowy pokaz dokumentu Madame Tyson Edwarda Porembnego z muzyką Pako Sarra, występ najlepszego bębniarza djembe i dundun - Gwinejczyka Gaspara Condo oraz pokaz walk zapaśników znalazły się w programie uroczystego otwarcia AfryKamery 2013. Festiwal rozpocznie się 10. kwietnia w Kinie Luna w Warszawie.

Premiera Obsesji Teatru Remus

obsesja_plakat2
Autentyczne historie - świadectwa osób, które doświadczyły agresji na tle rasowym, posłużyły jako materia spektaklu Obsesja. Premiera widowiska Teatru Remus, mimo pożaru siedziby zespołu, odbędzie się w ustalonym wcześniej terminie, choć w innym miejscu - 6. lutego gościnie na scenie Komuna//Warszawa.

Jan Garbarek & The Hilliard Ensemble w Poznaniu

jan_garbarek_i_the_hilliard_ensemble_gal1
Jan Garbarek, światowej sławy norweski saksofonista okrzyknięty przez krytyków mistrzem nastroju, wystąpi 13. października w Poznaniu. Artyście będzie towarzyszył kwartet wokalny The Hilliard Ensemble.

Jan Garbarek & The Hilliard Ensemble

Jan Garbarek to jedna z najbardziej niezwykłych postaci europejskiego jazzu i world music. Norweski artysta o polskich korzeniach od ponad 40. lat pojawia się ze swoją muzyką zarówno na jazzowych estradach, w filharmoniach, katedrach, jak i na listach najlepiej sprzedających się płyt. Jest główną gwiazdą prestiżowej wytwórni płytowej ECM, a zarazem współtwórcą jej charakterystycznego stylu.

Amadou & Mariam na gali Ery Jazzu

amadou_mariam_foto
Amadou & Mariam, jeden z najważniejszych zespołów world music, wystąpi w Warszawie podczas jesiennej gali Ery Jazzu. Po brawurowym koncercie  w 2006 roku na etnicznej scenie festiwalu Opener zespół niewidomych artystów z Mali ponownie zaprezentuje się polskiej publiczności na jedynym koncercie w Polsce, który odbędzie się 6. października w Sali Kongresowej.

X Międzynarodowy Festiwal Viva Flamenco

viva_flamenco_2011_plakat
Jesus Herrera i Lola Jaramillo będą gwiazdami tegorocznego jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Kultury Hiszpańskojęzycznej "Viva Flamenco". Hiszpańscy artyści przyjadą do Polski po raz pierwszy. Dadzą jedyny w kraju koncert i poprowadzą warsztaty tańca. X Festiwal "Viva Flamenco" rozpocznie się 22. lipca i potrwa 10 dni.

Gwiazdy Szczecin Plus Music Fest 2011

chris_botti_foto
Cesaria Evora, Chris Botti, Ayo, Juan Carlos Caceres oraz Bassekou Kouyate wystąpią w w stolicy Pomorza Zachodniego podczas Szczecin Plus Music Fest 2011.

Cesaria Evora zaśpiewa w Lublinie

cesaria_evora_foto
Cesaria Evora, pieśniarka afrykańskiego folku nazywana "królową morny", wystąpi 17. czerwca w Hali Sportowej GLOBUS w Lublinie. Będzie to jeden z dwóch występów bosonogiej divy w Polsce w tym roku. 19. czerwca Evora zaśpiewa w Sali Kongresowej w Warszawie.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość