Czwartek, 2017.07.27 Aureliusza, Natalii, Rudolfa
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

wykład

Konstanty Wolny - Marszałek Sejmu Śląskiego - wykład Andrzeja Warmuza

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach zaprasza na wykład historyka Andrzeja Warmuza poświęcony śląskiemu działaczowi narodowemu Konstantemu Wolnemu w 135. rocznicę jego urodzin.

Czy Picasso umiał rysować?

Od wykładu o takim tytule rozpocznie się 19. stycznia w poznańskim Centrum Kultury Zamek cykl comiesięcznych spotkań poświęconych sztuce nowoczesnej. Pytanie, czy Picasso umiał rysować, jest przewrotne. Ma pozwolić na nabranie dystansu do jednego z największych rewolucjonistów w sztuce i zrozumienie jego artystycznej wizji.

Malarstwo gotyckie w Opolu - wykład

Malarstwo gotyckie w Opolu to tytuł spotkania z cyklu Sztuka Opola, które odbędzie się 11. stycznia w sali odczytowej Muzeum Śląska Opolskiego. Prelekcję wygłosi dr Jacek Witkowski - docent w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Tajemnice owadów w Śląskiej Kawiarni Naukowej

Czy muszki owocówki to alkoholicy? Dlaczego muchy latają pod żyrandolem? Jak ważki widzą świat? To część pytań, na które będzie można usłyszeć odpowiedzi 8. września podczas pierwszego w tym semestrze spotkania Śląskiej Kawiarni Naukowej w Katowicach.

O polskich piramidach w Sandomierzu

polskie_piramidy_plakat
Polskie piramidy czyli wielkie kurhany i grobowce megalityczne na Wyżynie Sandomierskiej będą tematem prelekcji dr. Marka Florka. Wykładu będzie można wysłuchac 2. czerwca w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość