Wtorek, 2017.03.28 Anieli, Kasrota, Soni
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

28. marca

28. marca

Niedziela Palmowa

Gdy marzec mglisty,
w lecie czas dżdżysty.

1868 - urodził się rosyjski pisarz Maksym Gorki;

1928 - urodził się Zbigniew Brzeziński, amerykański polityk polskiego pochodzenia.

Więcej w kalendarium »

wystawa fotografii

Renesans inspiracją dla szczecinian - wystawa pokonkursowa

renesans_dwoch_swiatow
Obraz Józefy Grześkowiak Współczesna Madonna z dzieciątkiem oraz fotografia Moniki Miśków Portret zajęły pierwsze miejsca w Regionalnym Konkursie Malarstwa i Fotografii Osób z Wadami Słuchu RENESANS DWÓCH ŚWIATÓW.

Sitodrukowe fotografie 3D Artura Turowskiego

auto_praca_artura_turowskiego
Fotografie 3D wydrukowane metodą sitodruku to temat wystawy Nowe perspektywy Artura Turowskiego, artysty ze składu Vlepvnet. To rzadko dotąd spotykana technika drukowania zdjęć w formacie trójwymiarowym. Wernisaż odbędzie się 20. września w galerii V9 w Warszawie.

Warszawa Białoszewska i multimedialna

warszawa_bialoszewska_plakat
Unikatowy zbiorek dotychczas niepublikowanych młodzieńczych utworów Mirona Białoszewskiego, Stanisława Swena Czachorowskiego i Tadeusza Kęsika-Teika Zryw 1. Ogień krzepnie będzie jednym z eksponatów wystawy Warszawa Białoszewska. Ekspozycja będzie prezentowana w Muzeum Literatury w Warszawie do końca roku.

Havel na wyciągnięcie ręki w Domu Spotkań z Historią

Havel_plakat_wystawy
30 lat z życia Václava Havla na fotografiach Oldřicha Škáchy - jego bliskiego przyjaciela, dysydenta i fotoreportera - będzie można zobaczyć na wystawie Havel na wyciągnięcie ręki. Wernisaż odbędzie się 29. maja w Domu Spotkań z Historią w Warszawie.

Slavik's Fashion - bezdomny ze Lwowa modelem

Slaviks_Fashion_fot_Jurko_Diaczyszyn
Slavik's Fashion to cykl fotografii pokazujących niezwykłą kolekcję mody z ulic Lwowa. Zdjęcia przedstawiają Sławika - bezdomnego mężczyznę, który na każdym zdjęciu jest ubrany inaczej. Wystawę można oglądać w ramach sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie.

Ostatnie dni wystawy Nie tylko Jazz

- To niezwykła wystawa pełna ułamkowych chwil bezruchu, w którego ciszy wybrzmiewa do końca lewitujący w przestrzeni dźwięk - tak o wystawie tworzonej latami przez Andrzeja Mochonia mówi Stanisława Zacharko-Łagowska, dyrektor kieleckiego Biura Wystaw Artystycznych. Wystawę Nie tylko Jazz Andrzeja Mochonia można oglądać w krakowskiej Galerii "KonsulArt" do końca maja 2013.

SHOWstudio na Miesiącu Fotografii 2013

Ekspozycję skomponowaną przez legendarnego Nicka Knighta - fotografa i filmowca, założyciela platformy internetowej SHOWstudio - można oglądać w Krakowie w ramach Miesiąca Fotografii. Wystawa prezentuje najsilniejszy współcześnie kierunek rozwoju praktyki reprezentacji mody: film poświęcony modzie.

11. edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie - Pogranicza mody

Pogranicza mody, wystawa poświęcona krytycznej analizie roli ubioru, wyglądu, stylu i mody w kulturze współczesnej, to centralna wystawa 11. edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie. Stanowi klucz do zrozumienia szerokiej definicji mody przyjętej na potrzeby całego programu głównego festiwalu. To od niej warto rozpocząć zwiedzanie wystaw Miesiąca Fotografii w Krakowie, który trwa od 16. maja do 16. czerwca 2013 r.

Warszawa: Noc Muzeów 2013 - spotkanie z Igorem Omuleckim

stado_fala_praca_igora_omuleckiego
Spotkanie z Igorem Omuleckim, autorem prac prezentowanych na wystawie Stado fala, odbędzie się 18. maja w galerii Le Guern w Warszawie w ramach Nocy Muzeów. Tego dnia galeria będzie nieczynna w regularnych godzinach otwarcia, natomiast będzie można ją odwiedzić od 19.00 do 1.00.

Stary Sandomierz w fotografii

to_mnie_oczarowalo_plakat
Wystawa starych fotografii Sandomierza zostanie otwarta 11. kwietnia w sandomierskim Ratuszu. Zdjęcia pochodzące ze zbiorów Muzeów Okręgowego i Diecezjalnego w Sandomierzu oraz Biblioteki Diecezjalnej i prywatnej kolekcji Cezarego Łutowicza będzie można oglądać do końca czerwca.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość