Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. września

26. września

1849 - urodził się Iwan Pawłow, rosyjski twórca fizjologii wyższych czynności nerwowych, laureat Nagrody Nobla w 1904 r. za badania nad fizjologią trawienia. Wprowadził pojęcie odruchów warunkowych;

1939 - w nocy z 26 na 27 utworzono "Służbę Zwycięstwu Polski", przekształcono ją później w Związek Walki Zbrojnej. Ostatecznie powstała z tej organizacji Armia Krajowa.

Więcej w kalendarium »

zabawa

Weekend Edukacji i Zabawy w Kielcach

weekend_edukacji_i_zabawy
Prezentacja oferty edukacyjnej placówek z Kielecczyzny oraz występy artystyczne na specjalnie przygotowanej scenie to najważniejsze elementy programu I Weekendu Edukacji i Zabawy w Galerii Korona w Kielcach. Impreza odbędzie się 24. i 25. sierpnia.

Lato w Parku Odkrywców

park_odkrywcow_foto
Leżaki, gry planszowe i plenerowe, bańki mydlane, warsztaty miejskiego ogrodnictwa i architektury - w Parku Odkrywców Centrum Nauki Kopernik w Warszawie każdy znajdzie coś dla siebie. W Parku można spędzać każdy weekend od 6. lipca do 25. sierpnia.

Wiejska zabawa taneczna w Krakowie

wiejska_zabawa_taneczna_plakat
Zabawa karnawałowa przy muzyce wiejskiej z Radomszczyzny odbędzie się 24. stycznia na Barce Alrina (Bulwar Kurlandzki, obok Kładki Bernatka) w Krakowie. Do tańca zagra słynny skrzypek Jan Gaca z Przystałowic Małych z uczniami, a wtórować im będzie przyśpiewkami Marianna Siwiec - znakomita śpiewaczka z Gałek Rusinowskich.

Dyslektando zamiast Dyktanda na Dzień Flagi

dyslektando_grafika
Dyktando na opak czyli I Ogólnopolskie Dyslektando o tytuł Antymistrza Ortografii odbędzie się 2. maja w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zwycięzcą zostanie osoba, która w trakcie pisania świadomie popełni najwięcej błędów ortograficznych oraz interpunkcyjnych (co również wymaga świetnej znajomości polskiej ortografii).

Dzieci lubią zabawy ruchowe

dziecko_sportowe
Zachęcanie dzieci do aktywnej zabawy w czasie wolnym znacząco zwiększa ich aktywność fizyczną - informują naukowcy z Wielkiej Brytanii na łamach pisma "International Journal of Behavioral Nutrition and Physical Activity". 

Gra w Zielone w Skaryszaku

Nietypowa gra terenowa odbędzie się 16. października w Parku Skaryszewskim w Warszawie. Mogą w niej wziąć udział wszyscy, którzy pasjonują się rozwiązywaniem zagadek, chcą lepiej poznać swoje miasto, nauczyć się czegoś nowego, zmierzyć się z innymi drużynami w intelektualnej rozgrywce i lubią spacery na świeżym powietrzu. Start o godz. 11.00 przy wejściu do parku od Ronda Waszyngtona.

Ostatnie dni Interaktywnego Placu Zabaw w Lublinie

interaktywny_plac_zabaw
9. i 10. października to ostatnie dni Interaktywnego Placu Zabaw w Warsztatach Kultury w Lublinie. Ta wyjątkowa wystawa cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem - w ciągu czterech tygodni zwiedziło ją ponad 7000 osób.

Gra miejska: Listy do Krainy Oz

czarnoksieznik_z_krainy_oz_plakat
Gra miejska dla dzieci Listy do Krainy Oz odbędzie się we Wrocławiu 26. września, kilka dni przed premierą spektaklu Czarnoksiężnik z Krainy Oz w Teatrze Muzycznym Capitol. Zapisy uczestników gry będą prowadzone do 21. września.

Dzień Dziecka na Agrykoli

warszawa_dzieciom_2010_plakat
Miasteczko sportowe i rowerowe, miasteczko ruchu drogowego, konne przejażdżki na koniach policyjnych i kucykach, Hula Kula, miasteczko Star Wars i zajęcia plastyczne, rozgrywki gier planszowych, konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji czeka na uczestników festynu  Warszawa Dzieciom 2010. Impreza odbędzie się 30. maja w Parku Agrykola.

Warszawa: Dzień Dziecka z planszówkami

re_re_kum_kum_plaszowka
Dwie imprezy, na których będzie można zagrać w rodzinne gry planszowe, odbędą się 29. i 30. maja w Warszawie.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość