Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

Zabrze

John Mayall na dwóch koncertach w Polsce

john_mayall_foto
Legendarny gitarzysta bluesowy John Mayall wystąpi zimą na dwóch koncertach w Polsce: 18. lutego 2014 r. w warszawskim Klubie Stodoła, a 19. lutego w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Słynny muzyk przyjedzie w ramach trasy John Mayall 80th Anniversary Tour.

Czesław Śpiewa i rusza w trasę

czeslaw_spiewa_2013_fot_katarzyna_paletko
Premierowe piosenki z nadchodzącej płyty oraz stare utwory w nowych aranżacjach będzie można usłyszeć podczas trasy koncertowej grupy Czesław Śpiewa, która rozpocznie się 27. lutego występem w Białymstoku. Zespół odwiedzi 10 miast w całym kraju.

Michael Bolton na dwóch koncertach w Polsce

michael_bolton_foto
Znany ze wspaniałego czterooktawowego głosu wokalista, autor tekstów, pisarz i aktor, zdobywca wielu prestiżowych nagród, któtko mówiąc - Michael Bolton - wystąpi w Polsce wiosną z dwoma koncertami. 8. maja zaśpiewa w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, a 10. maja w Sali Kongresowej w Warszawie.

Przyjedzie do Polski kilkanaście tygodni po wydaniu autobiograficznej książki The Soul of It All: My Music, My Life.

Lao Che w CK Wiatrak

lao_che_gal4
Zespół Lao Che wystąpi z materiałem promującym najnowszą płytę Soundtrack w CK Wiatrak w Zabrzu. Koncert, podczas którego będzie można usłyszeć również starsze utwory grupy, odbędzie się 14. lutego.

Pięć koncertów Chrisa Bottiego w Polsce

chris_botti_foto
Chris Botti przyjedzie w 2013 roku do Polski na pięć koncertów. Trębacz wystąpi z zespołem 15. marca w Poznaniu (Sala Ziemi, MTP), 16. marca w Gdyni (Hala Sportowo-Widowiskowa), 17. marca w Warszawie (Sala Kongresowa), 18. marca we Wrocławiu (Hala Orbita) i 20. marca w Zabrzu (Dom Muzyki i Tańca).

Katie Melua z Secret Symphony w Zabrzu

katie_melua_plakat2012
Katie Melua wystąpi z materiałem ze swojego piątego albumu Secret Symphony w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Koncert odbędzie się 13. listopada.

Pierwszy koncert Haskella w Zabrzu

gordon_haskell_plakat
Gordon Haskell, brytyjski muzyk, kompozytor i wokalista, wystąpi 4. listopada w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Haskell odwiedzał Polskę już kilkakrotnie, ale w Zabrzu gościć będziemy go po raz pierwszy.

Jesienne koncerty Pat Metheny Trio w Polsce

pat_metheny_foto
Pat Metheny Trio wystąpi w jesienią w Polsce z czterema koncertami. Słynnemu kompozytorowi oraz gitarzyście jazzowemu będą towarzyszyli: kontrabasista Larry Grenadier oraz mistrzem perkusji Bill Stewart.

Dżem wystąpi z orkiestrą symfoniczną

dzem_z_orkiestra_plakat
Po Perfekcie i Comie kolejny gigant polskiego rocka szykuje się do występu z filharmonikami. Legendarna grupa Dżem zagra koncert z towrzyszeniem Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Andrzeja Marko w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Występ zaplanowano na 19. marca 2011 r.

Chick Corea zagra w Zabrzu po raz trzeci

chick_corea
Światowej sławy pianista jazzowy Chick Corea wystąpi 8. listopada w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Legendarny instrumentalista i kompozytor gościł wcześnie w tym mieście dwukrotnie: w maju 1980 r. oraz w marcu 1999 r.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość