Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

żałoba narodowa

Psycholog: rozmawiajmy z dziećmi o katastrofie, jeśli pytają

pozegnanie_pary_prezydenckiej_gal6
Rozmawiajmy z dziećmi o katastrofie, gdy same o to pytają. Nawet, jeśli my uznajemy to, co się stało, za ważne, dzieci nie muszą tego tak odbierać - powiedziała dr Barbara Arska-Karyłowska ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Warszawa: Kolejne uroczystości pogrzebowe - utrudnienia w ruchu

W związku z kolejnymi uroczystościami pogrzebowymi ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, będą zamknięte dla ruchu kołowego do niedzieli 25. kwietnia (włącznie) ul. Krakowskie Przedmieście oraz ul. Nowy Świat, na odcinku od ul. Świętokrzyskiej do Krakowskiego Przedmieścia.

Warszawa: Uroczystości żałobne - telebimy zostaną do niedzieli

plan_placu_pilsudskiego_zblizenie
Po zakończeniu sobotnich uroczystości żałobnych w Warszawie na Placu Piłsudskiego pozostaną dla warszawiaków dwa telebimy (na wysokości masztów przed Grobem Nieznanego Żołnierza) oraz jeden telebim na pl. Zamkowym.

Przeżywanie żałoby pozwala poradzić sobie z nagłą stratą

Wspólne przeżywanie żałoby narodowej przez ludzi - na przykład gromadzenie się w symbolicznych miejscach, palenie zniczy, pomaga poradzić sobie z poczuciem straty i zachwianego bezpieczeństwa - powiedziała PAP psycholog społeczna Joanna Pommersbach ze Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Pożegnanie w Pałacu Prezydenckim tylko do 15.00

Wejście do Pałacu Prezydenckiego w sobotę 17. kwietnia będzie otwarte do godz. 15.00 - poinformowała w piątek wieczorem Kancelaria Prezydenta. Do tej godziny będzie można składać hołd Parze Prezydenckiej.

Kraków in memoriam

Światowej sławy artyści uczczą pamięć ofiar tragedii pod Smoleńskiem nadzwyczajnym koncertem na krakowskim Rynku. 17. kwietnia o 20.00 zabrzmi tam Requiem d-moll Mozarta w wykonaniu Chóru Polskiego Radia Madrygaliści Capellae Cracoviensis i orkiestry Sinfonietta Cracovia pod dyrekcją Marca Minkowskiego oraz polskich i rosyjskich solistów.

Kraków: Uroczystości pogrzebowe - wejściówki na Rynek Główny

10 000 osób będzie miało możliwość wejścia podczas uroczystości pogrzebowych Pary Prezydenckiej do specjalnego Sektora Szarego na Rynku Głównym (pomiędzy pomnikiem Adama Mickiewicza a pierzeją pomiędzy ul. Grodzką i Bracką)  - poinformowali organizatorzy uroczystości.

Program uroczystości pogrzebowych w Warszawie i Krakowie

Program uroczystosci pogrzebowych 17. kwietnia w Warszawie oraz 18. kwietnia w Krakowie został do końca opracowany. - Wolą rodziny jest, aby w żadnych okolicznościach nie przekładać uroczystości pogrzebowych. Zgodnie z pierwotnym planem odbędą się w niedzielę o godzinie 14.00 - powiedział minister Kancelarii Prezydenta Jacek Sasin.

Artyści w hołdzie ofiarom katastrofy lotniczej w Smoleńsku

swieca
Koncert FRYDERYK 2010. Artyści w hołdzie ofiarom katastrofy lotniczej w Smoleńsku odbędzie się 19. kwietnia w Bazylice oo. Salezjanów w Warszawie w miejsce planowanej wcześniej Gali wręczenia nagród Akademii Fonograficznej FRYDERYKI. Na scenie zabrzmią między innymi kompozycje Fryderyka Chopina.

Warszawa: zakaz sprzedaży i podawania alkoholu 17. kwietnia

W związku z zaplanowanymi na 17. kwietnia uroczystościami żałobnymi, na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15. kwietnia br. (Dz. U. 62 poz. 389) w tym dniu, do godz. 18.00 obowiązywać będzie całkowity zakaz sprzedaży i podawania napojów alkoholowych we wszystkich punktach sprzedaży detalicznej oraz w zakładach gastronomicznych na terenie miasta stołecznego Warszawy.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość