Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

23. września

23. września

Dzisiaj godz. 11.05 rozpocznie się astronomiczna jesień.
W jesieni, gdy tłuste ptaki,
Mróz w zimie nie lada jaki.

63 r. p.n.e. - urodził się Oktawian August, "primus inter pares" - pierwszy wśród równych cesarz rzymski;

1922 - polski Sejm przyjął uchwałę o budowie portu w Gdyni;

1991 - Armenia proklamowała niepodległość.

Więcej w kalendarium »

Zbigniew Zamachowski

Gabriel nagrodzony na festiwalu Schlingel

Gabriel_fotos1
Młody aktor Jan Rotowski odebrał Nagrodę Specjalną Jury Festiwalu Filmowego Schlingel dla filmu Gabriel w reżyserii Mikołaja Haremskiego. Schlingel to międzynarodowy festiwal filmów dla dzieci i młodzieży, który odbywa się w Chemnitz od roku 1996 i jest przeglądem światowych produkcji kina młodzieżowego.

XII Festiwal Wirtuozerii i Żartu Muzycznego FUN and CLASSIC

fun_and_classic_fortepian
Mistrz Waldemar Malicki i zaproszeni przez niego artyści wystąpią w lutym w Nowym Sączu na XII Festiwalu Wirtuozerii i Żartu Muzycznego FUN and CLASSIC. Na scenie Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ wystąpią doborowi muzycy, mistrzowie w swoim rzemiośle, którzy nie tylko prezentują muzykę, ale również się nią świetnie bawią.

My Faceci na Geyer Music Factory 2012

kuba_badach_foto
My Faceci to temat przewodni tegorocznego cyklu koncertów Geyer Music Factory, który po raz czwarty odbędzie się w Łodzi. Na dziedzińcu Białej Fabryki wystąpią m.in. Kuba Badach, Wojciech Karolak Quartet, AudioFeels, Henryk Miśkiewicz, Zbigniew Zamachowski i Gołębiewski Q Band.

Lata 20-30 na Saskiej Kępie i Święto Wisły

swieto_saskiej_kepy_2011
Pod znakiem szalonych lat 20. i 30. upłynie tegoroczne Święto Saskiej Kępy w Warszawie. Impreza rozpocznie się 21. maja o godz. 14.00 wielką paradą uliczną. W tym roku po raz pierwszy Święto Saskiej Kępy i Święto Wisły połączyły siły, aby dostarczyć wspólnie jeszcze więcej atrakcji po obu stronach rzeki.

Operacja Dunaj na festiwalu w Karlowych Warach

Operacja_Dunaj_kadr
Operacja Dunaj - polsko-czeska superprodukcja w reżyserii Jacka Głomba - pojawi się na tegorocznym 44. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach. Specjalny pokaz filmu odbędzie się 10. lipca. Na ekrany polskich kin obraz trafi 14. sierpnia.

Operacja Dunaj, czyli Jiri Menzel w polskim czołgu

Operacja_Dunaj_kadr
Czeski reżyser, aktor i zdobywca Oscara Jiri Menzel wystąpił w polsko-czeskiej superprodukcji. Film nosi tytuł Operacja Dunaj i w komediowym tonie opowiada historię pewnego czołgu, który zaginął podczas inwazji państw Układu Warszawskiego na Czechosłowację. Jednemu z najsłynniejszych czeskich twórców partnerują gwiazdy polskiego kina, m.in.: Maciej Stuhr, Tomasz Kot i Zbigniew Zamachowski.

Album Turnaua do zobaczenia

do_zobaczenia_cd_okladka
Prawie wszystkie teledyski Grzegorza Turnaua, w tym duety ze Steczkowską, Sojką i Jopek, wybrane fragmenty koncertu poświęconego Herbertowi oraz niepublikowane wcześniej wersje piosenek można znaleźć na nowym albumie CD+DVD Turnaua do zobaczenia. Premiera 13. marca.

Żarłok Zamachowski

Ratatuj_Zbigniew_Zamachowski_news1
- Lubię jeść. Mówię o sobie: jestem żarłokiem. Nie powiem, żebym się w kuchni artystycznie spełniał, ale od czasu do czasu lubię poeksperymentować - wyznaje Zbigniew Zamachowski, który obdarzył głosem szczurka Remy’ego, głównego bohatera filmu Ratatuj - nowej animacji ze studia Pixar. Przy okazji pracy nad dubbingiem Zbigniew Zamachowski wyjawił tajemnice, które skrywa w swojej kuchni. Film wejdzie na ekrany polskich kin 19 października.

Zbigniew Zamachowski - galeria aktora

Jeden z najpopularniejszych aktorów swojego pokolenia, a przy tym autor muzyki i tekstów oraz świetny wokalista, niezapomniany interpretator piosenek Kabaretu Starszych Panów. W polskiej wersji językowej głos najsłynniejszego ogra świata.

Ratatuj - fotosy z filmu

Ratatuj
animowany
Produkcja: USA, Disney, Pixar
Reżyseria i scenariusz: Brad Bird
Premiera światowa: 29.06.2007 r.
Premiera polska: 19.10.2007 r.
Dystrybucja w Polsce: Forum Film Poland
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość