Czwartek, 2017.09.21 Darii, Mateusza, Wawrzyńca
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

21. września

21. września

Na święty Mateusz płaszcz wdziej,
A na święty Michał futro miej.

1903 - odbyła się premiera pierwszego westernu - 21-minutowego filmu Kit Carson;

1908 - matematyk Hermann Minkowski zdefiniował czas jako czwarty wymiar;

1947 - urodził się Stephen King, pisarz, reżyser, scenarzysta i aktor. Spod jego pióra wyszły takie powieści jak Lśnienie i to.

Więcej w kalendarium »

zwierzę

Warszawa: Bezpłatne chipowanie psów i kotów

czarny_kot_na_drodze_gal1
Właściciele psów i kotów, którzy  mieszkają na terenie Warszawy, mogą skorzystać z możliwości bezpłatnego zaczipowania pupila w jednej ze 112 wybranych lecznic weterynaryjnych do 15. grudnia. Koszt zabiegu pokrywa Urząd m.st. Warszawy.

Pomóż zwierzakom przetrwać Sylwestra

pies_i_dziecko_foto
Wcześniej wyjdź z psem na długi spacer, nie zostawiaj go samego w domu, zamknij i zasłoń okna - radzą przed sylwestrową nocą właścicielom zwierząt działacze Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals.

Żółw cierpi w milczeniu

- W naszym społeczeństwie pokutuje opinia, że żółwiom wystarczy liść sałaty, woda, można je puścić na podłogę i będą żyły. Zapewniam, że nie będą żyły w warunkach komfortowych, za to umierały będą długo i w cierpieniach - mówi w wywiadzie dla PAP Aleksandra Maluta, lekarz weterynarii.

Światowy Dzień Kota - historia rodu w zarysie

Portret kota
To nie człowiek udomowił Kota. To Kot oswoił człowieka. Jako istota o wysokim IQ zorientował się bowiem, że ludzkie siedziby są niewyczerpanym źródłem łatwych do zdobycia smakowitych kąsków. Do kąsków niestety podczepiony był człowiek.

Spanie z psem mniej szkodzi niż niemycie rąk

Śpiąc z psem nie przejmiesz od niego tyle zarazków, co nie myjąc rąk po zabawie z nim - uważają weterynarze z USA. Pracę na ten temat publikuje pismo "American Journal of Veterinary Research".

Pokora rzecz ludzka

Portret kota
Pożycie z Kotem jest w zasadzie jednym wielkim pasmem upokorzeń. Oczywiście dla człowieka. Bo Kot pojęcie godności osobistej stosuje wyłącznie do siebie, jako w sposób naturalny przysługujące istocie wyższego rzędu.

Test na inteligencję

Portret kota
Kot bardzo lubi, kiedy jego opiekun jest stosunkowo rozgarnięty. Po pierwsze łatwiej Mu takiego przyuczyć do odpowiednich zachowań (wiadomo wszak, że każdy porządny Sierściuch wyznaje zasadę „minimum ruchów, maksimum satysfakcji”). A po drugie, jako rekordowo próżna istota, lubi się swoim cudakiem pochwalić przed innymi Kotami.

Wredne przesądy i obmierzłe mity

Portret kota
Chcą Kota oczernić. Wraża propaganda rozgłaszana jest od lat. Wprawdzie Kotu jest zasadniczo dosyć obojętne to, co tam sobie człowiek roi w swoim niedoskonałym umyśle, ale denerwują go różne nieporozumienia, które z tej niezdrowej indoktrynacji wypływają. Na przykład uporczywe podsuwanie mu pod pysk miseczki mleczka (a fuj!) oraz równie legendarnego jajeczka pod ogon (no kretynizm!).

Nie dla Katona Kot

Portret kota
Kot i dyscyplina to zasadniczo dwa przeciwstawne sobie pojęcia. Sierściuch ma bowiem naturę wolno-myśli-czynociela i coś tak obmierzłego, jak jakiekolwiek ograniczenia, nijak nie mieści się w jego światopoglądzie. No chyba, że wyżej wspomniane rygory dotyczyłyby człowieka (o psie nie wspominając).

Jako Kot i nie Kot

Portret kota
Nie do uwierzenia, ale są na świecie takie boże sieroty, które myślą, że wystarczy trochę pomieszkać z Kotem, żeby poznać jego upodobania. A nawet (o zgrozo!) rozpracować meandry futrzastego charakteru. Takim nieszczęśnikom należy się współczucie.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość