Środa, 2017.08.23 Apolinarego, Miły, Róży
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

zwierzęta

Wypasiony kot Simona mierzy czas

Kot Simona skończył 5 lat i z tej okazji świętuje premierą gigantycznego albumu ze swoimi nowymi i najpopularniejszymi przygodami. Liczący 400 stron Wypasiony kot Simona z rysunkowymi historyjkami Simona Tofielda ma trafić do księgarń w tym tygodniu.

Startują warsztaty plastyczne w Pleciudze

warsztaty_w_pleciudze_plakat
Pierwsze w tym sezonie warsztaty plastyczne dla dzieci odbędą się w szczecińskim Teatrze Pleciuga w sobotę 6. października. Zajęcia będą inspirowane obchodzonymi w październiku dwoma świętami: Międzynarodowym Dniem Zwierząt oraz Światowym Dniem Ptaków.

Warszawa: Ostatnie rejsy edukacyjne po Wiśle

wisla_warszawska_logo
Ostatnie w tym sezonie bezpłatne rejsy edukacyjne po Wiśle odbędą się w Warszawie 29. i 30. września. W programie obserwacja ptaków i unikalnej nadwiślańskiej przyrody wspólnie z przewodnikiem.

Warszawa: Bezpłatne czipowanie zwierząt

czarny_kot_na_drodze_gal1
Ruszyła kolejna edycja corocznej akcji czipowania psów i kotów. Zainteresowani oznakowaniem swego pupila mogą wybierać spośród 109 lecznic na terenie całego miasta.

Spotkanie z autorką kocich felietonów

kot_jaki_jest_okladka
Izabella Jarska, autorka zbioru felietonów Kot jaki jest, każdy widzi, które po raz pierwszy publikowane były na łamach naszego serwisu, spotka się z miłośnikami kotów i książek w Galerii Żoliborz w Warszawie. Spotkanie, które odbędzie się 15. marca, poprowadzi Magdalena Walusiak.

Kot Simona pomaga bezdomnym zwierzakom

Setki polskich kotów pod wodzą Kota Simona wesprą fundację S.O.S. dla Zwierząt. Niezwykła podobizna jednego z najsłynniejszych kotów świata stworzona z fotek prawdziwych kotów została wystawiona na aukcję, a dochód z niej zostanie przeznaczony na pomoc bezdomnym zwierzętom.

Kot, jaki jest, każdy zobaczy

kot_jaki_jest_okladka
Książka Kot, jaki jest, każdy widzi trafi do rąk czytelników 31. stycznia br. Jest to zbiór satyrycznych felietonów Izabelli Jarskiej, które w latach 2007 - 2008 jako Cotygodnik ukazywały się na łamach serwisu Pozytywy.com. Wydawnictwo opatrzono znakomitą grafiką Izabelli Rewcio.

Winą za powstanie książki Kot, jaki jest, każdy widzi autorka obarcza Terry’ego Patcheta i jego wiekopomne dzieło Kot w stanie czystym oraz żywą inspirację w postaci domowej szajki własnych Kociorów.

Książka ukaże się w serii "Biblioteka Bluszcza".

Psy mają większe mózgi niż koty

kot_kocik
Psy wyewoluowały jako zwierzęta społeczne, dlatego mają większe mózgi niż koty - informują naukowcy na łamach tygodnika naukowego "PNAS".

Warszawa: Bezpłatne chipowanie psów i kotów

czarny_kot_na_drodze_gal1
Właściciele psów i kotów, którzy  mieszkają na terenie Warszawy, mogą skorzystać z możliwości bezpłatnego zaczipowania pupila w jednej ze 112 wybranych lecznic weterynaryjnych do 15. grudnia. Koszt zabiegu pokrywa Urząd m.st. Warszawy.

Pies to zdrowie!

pies_foto
Brytyjscy naukowcy odkryli sposób na otyłość wśród dzieci. Ich lek to... pies. Okazuje się, że posiadanie psa może pomóc obniżyć ryzyko otyłości wśród dzieci - donoszą naukowcy z St George's, University of London.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość