Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli

V Międzynarodowy Festiwal Teatrów Niesłyszących w Szczecinie

2008-10-16 17:00
2008-10-19 20:00
drogi_porozumienia_2008_plakat
Polski Związek Głuchych
Mała Scena Teatru Polskiego, Teatr Kana, Studio S1
wolny na wszystkie wydarzenia festiwalu
Siedem spektakli w wykonaniu zespołów z Polski i Czech oraz koncert poetycki znalazły się w programie V Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Niesłyszących Drogi Porozumienia, który będzie odbywał się w Szczecinie od 16. do 19. października. Przedstawienia zostaną zaprezentowane na scenach Teatru Polskiego i Teatru Kana.

Podczas festiwalu będzie można obejrzeć Striptiz i Opowieści Przelewickie w wykonaniu szczecińskiego Teatru-3, Sklepy cynamonowe Łódzkiej Sceny Pantomimy, Bajkę w wykonaniu Integracyjnego Zespołu Teatralnego Po-mim-o (Szczecin), Dzieci i tęczę oraz Wybacz, że na ciebie nakichałem Pantomimy S.I. z Brna, a także Taką sobie historię przedstawioną przez Integracyjny Zespół Teatralny Czarna Drama ze Szczecina.

Festiwal nawiązuje do Europejskiego i Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Niesłyszących, który odbywa się od 2000 r. w Wiedniu. Prezentowane przez niesłyszących artystów spektakle są adresowane zarówno do widzów słyszących jak i niesłyszących. Stąd nazwa spotkań twórców i widzów festiwalu: Teatr Bez Granic 2008 - Drogi Porozumienia.

Przegląd przedstawień poprzedziły Integracyjne Warsztaty Teatralne Wymyśl Siebie Na Nowo.

Program Festiwalu

Projekt i realizacja: direktpoint