Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli

The Best of Montownia - festiwal w Teatrze Polonia

2009-01-26 20:30
2009-01-30 23:00
utwor_sentymentalny_foto
Teatr Montownia i Teatr Polonia
ul. Marszałkowska 56 (wejście od ulicy Pięknej 28)
Teatr Polonia
20 zł - 70 zł
Pod koniec stycznia fanów Teatru Montownia czeka prawdziwa gratka - w ciągu pięciu dni będą mogli obejrzeć na scenie Teatru Polonia w Warszawie siedem najciekawszych spektakli stworzonych w 13-letniej działalności zespołu.

Po dłuższej przerwie powróci na deski sceniczne przedstawienie Testosteron. Będzie można też obejrzeć produkcje dość nowe jak Kamienie w kieszeniach i To nie jest kraj dla wielkich ludzi, jak i sięgające początków Montowni, czyli historyczne już spektakle Zabawa Mrożka oraz Szelmostwa Skapena Moliera.

Wszystkie spektakle prezentowane będą na małej i dużej scenie Teatru Polonia, który jest współorganizatorem festiwalu.

W skrócie o festiwalowych spektaklach:

1. Testosteron
Testosteron - jedna z najlepszych komedii ostatnich lat. Napisana soczystym, żywym językiem, pełna błyskotliwych i przewrotnych dialogów. Panowie z Montowni bawią publiczność od  lat siedmiu. Na scenie bezlitosny demontaż mitów na temat mężczyzn, choć i kobiety mogą się wiele o sobie dowiedzieć...

2. Szelmostwa Skapena
Szelmostwa Skapena są znakomitym pretekstem do zabawy konwencją komedii dell'arte. Czterech aktorów Teatru Montownia gra kilkanaście postaci, zachowując przy tym rytm i czytelność fabuły. Usunęli z tekstu role kobiece, a tylko opowiadają o kobietach i oczywiście są w nich zakochani.

3. Kamienie w kieszeniach
Kamienie...
są sztuką wręcz stworzoną dla Teatru Montownia. To opowieść o przyjaźni, odpowiedzialności, wolności i marzeniach. Zupełnie pusta scena, brak rekwizytów to dla Montowniaków prawdziwe aktorskie wyzwanie, ale też chleb powszedni...

4. Utwór sentymentalny na czterech aktorów
Kolejny wspólny projekt Piotra Cieplaka i Teatru Montownia. Bezimienni bohaterowie pokazują świat samotnych mężczyzn - swoją codzienność; przyzwyczajenia, wzloty i upadki. Historie opowiedziane bez słów - za pomocą ciała, gestu oraz kartonu, sznurka, bambusowych drążków i oczywiście muzyki. Świat stworzony na scenie to papierowa rzeczywistość ze snu, bez komputerów, nowoczesnej techniki, ale niemniej skomplikowana i zaskakująca precyzyjną strukturą oraz... precyzją puszczonej w ruch maszynerii teatralnej.

5. To nie jest kraj dla wielkich ludzi
One-man show w wykonaniu aktora Teatru Montownia, Rafała Rutkowskiego, który wraz z dramatopisarzem Michałem Walczakiem przygotował godzinę perwersyjnej, niepoprawnej politycznie rozrywki. Wcielając się w kolejne, typowo polskie postaci, poprowadzi widza przez labirynt masek, potworów i świętych polskich. Artyści, kaznodzieje, kabotyni, wojskowi, szarlatani i ginekolodzy.
Wirtuozeria aktorska i zjadliwość tekstów.

6. Wojna na trzecim piętrze
Czegoś takiego jeszcze nie było! Absurdalny żart rodem z Monthy Pythona z przerażającym chwilami absurdem kafkowskiej rzeczywistości. Duża dawka czeskiego humoru, świetne aktorstwo i imponujące efekty pirotechniczne tworzą prawdziwie wybuchową mieszankę.

7. Zabawa
To historia trzech mężczyzn, którzy za  wszelką cenę chcą się bawić. Ale jak tu się bawić skoro nie ma zabawy? W dziwnej izbie, w której się znaleźli, nie ma muzyki, nie ma gości. Nie wiadomo co się w niej odbyło lub odbyć miało. Może stypa. Polaków portret własny.


Program Festiwalu The Best of Montownia
26. stycznia Testosteron, g. 20.30, duża scena). Bilety: 70, 50 i 35 zł.
27. stycznia Testosteron, g. 20.00, duża scena). Bilety: 70, 50 i 35 zł.
28. stycznia Kamienie w kieszeniach, g. 18.45, duża scena). Bilety: 40, 30 i 20 zł.
28. stycznia Szelmostwa Skapena, g. 21.15, mała scena). Bilety: 50 zł.
29. stycznia Utwór sentymentalny na czterech aktorów, g. 19.00, duża scena). Bilety: 40, 30 i 20 zł
29. stycznia To nie jest kraj dla wielkich ludzi, g. 21.00, mała scena). Bilety: 50 zł.
30. stycznia Wojna na trzecim piętrze, g.19.00, duża scena). Bilety: 40, 30 i 20 zł.
30. stycznia Zabawa, g. 21.15, mała scena). Bilety: 50 zł.

Rezerwacja i zakup biletów - Teatr Polonia
tel.: 0 22 622 21 32 lub e-mailem: bilety@teatrpolonia.pl
Projekt i realizacja: direktpoint