Czwartek, 2017.09.21 Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Urodziny Kaczora Donalda w Warszawie

2009-03-14 10:00
kaczor_donald_wystawa_plakat
Stowarzyszenie WEST
Plac Konstytucji 4
InfoQultura
wolny
Pismo Kaczor Donald świętuje swoje 15. urodziny w Polsce. Z tej okazji została otwarta w InfoQulturze w Warszawie wystawa poświęcona zwariowanemu kaczorowi, którą można zwiedzać od 14. do 29. marca.

Na urodzinowej wystawie prezentowane są m.in. archiwalne okładki Kaczora Donalda, najciekawsze historyjki i powiększone do wersji plakatowych łamigłówki. Obok plansz zwiedzający mogą skorzystać z czytelni i narysować kartkę urodzinową dla redakcji. W soboty i niedziele organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy przy wielkoformatowych grach planszowych wydawanych przez Egmont Polska.

Ekspozycja jest przeglądem najpopularniejszych rysunków komiksowych publikowanych na łamach pisma na przestrzeni minionych lat. Wśród autorów prezentowanych prac znajdą się Cèsar Ferioli, Romano Scarpa, Carl Barks, Vicar, Don Rosa, Marco Rota.

W urodziny zwykle prezentami obdarzamy jubilatów, ale u Kaczora Donalda będzie inaczej! Na kaczko fanów czeka WIELKI KONKURS na plakat urodzinowy. Wszyscy, którzy przyniosą ze sobą na wystawę rysunek i zostawią go w wyznaczonym miejscu, mają szansę na wspaniałe nagrody.

Wystawa będzie czynna w dni powszednie od 8.00 do 19.00, w soboty i niedziele od 10.00 do 16.00. Ekspozycja jest imprezą towarzyszącą IX Warszawskim Spotkaniom Komiksowym, które rozpoczną się w sobotę 14. marca.
Projekt i realizacja: direktpoint