Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli

Wake Up In The Evening - premiera Teatru Maat

2010-01-22 19:00
wake_up_in_the_evening_plakat
ul. Radziszewskiego 16
Art Studio ACK UMCS "Chatka Żaka"
10 zł (studenckie) i 20 zł
Teatr Maat Projekt po raz pierwszy zaprezentuje swoj nowy spektakl Wake Up In The Evening w Lublinie. Premiera została zaplanowana na 22. stycznia w Art Studio ACK UMCS.

Wake Up... to próba laboratoryjnego spojrzenia na proces pracy zespołowej poddanej całkowitej jednostkowej izolacji. Spektakl oparty jest na indywidualnych spojrzeniach artystów na ich wspólne doświadczenia. To próba odpowiedzi na pytanie, na ile doświadczenia artystów mogą być traktowane wspólnie a na ile należy je traktować jako zbiór jednoczesnych i odizolowanych działań.

Reżyseria, dramaturgia, koncept: Tomasz Bazan
Choreografia i wykonanie: Tomasz Bazan, Justyna Jasłowska, Kinga Boruń, Katarzyna Mróz, Romuald Krążel, Łukasz Januszewski
Czytają: Katarzyna Mróz, Piotr Trojan, Justyna Jasłowska, Kinga Boruń
Muzyka: Arvo Part, Łukasz Januszewski
Realizacja światła: Marcin Kabat Kowalczuk


Teatr Maat Projekt - założony w 2004 roku i prowadzony w Lublinie przez Tomasza Bazana. Stały trzon zespołu stanowią Justyna Jasłowska (od 2004 roku) i Kinga Boruń (od 2006 roku).

Głównym celem poszukiwań artystycznych była próba odnalezienia czystego języka ciała przez syntezę wielu jakości kulturowych z pogranicza sztuk wizualnych i performatywnych przeszczepionych na grunt pracy teatralnej.

Teatr za główny środek wyrazu obrał działania wizualne i eksperymenty z szeroko pojętymi formami prowadzenia ciała korzystając z wielości technik tanecznych (m. in. taniec współczesny, elementy sztuk walki) kładąc szczególny nacisk na taniec butoh.

Teatr Maat Projekt prowadzi swoje samodzielne i niezależne działania oraz poszukiwania kulturowe przy Centrum Kultury w Lublinie, gdzie posiada swoją siedzibę i studio tańca. Został wielokrotnie doceniony przez krytyków w Polsce i za granicami kraju - działania Teatru zaliczono do jednych z najważniejszych tego typu w Polsce.
Projekt i realizacja: direktpoint