Środa, 2017.10.18 Hanny, Klementyny, Łukasza

Warszawa: Liść polecony 2011

2011-11-15 16:00
szrotowki_2011_plakat
Zarząd Oczyszczania Miasta
Akcja ochrony kasztanowców przed szkodnikami rozpoczęła się w Warszawie. Stołeczne Biuro Ochrony Środowiska i Zarząd Oczyszczania Miasta pod hasłem "Liść Polecony" zachęcają do wspólnego grabienia i usuwania liści.

Do akcii zwalczania szkodnika - szrotówka kasztanowcowiaczka - zapraszane są placówki oświatowe i opiekuńcze. Ich rola polega na zorganizowaniu wśród dzieci i młodzieży akcji wygrabiania i zbierania liści kasztanowców rosnących na terenie placówek. Placówki oświatowe, które aktywnie włączą się do akcji, otrzymają dyplomy i upominki.

Liście zebrane w pryzmy lub zapakowane do worków foliowych odbierane będą przez Zarząd Oczyszczania Miasta po uprzednim zgłoszeniu pod bezpłatny numer infolinii CZYSTOŚĆ - 0 800 800 117.

Zgłaszany może być wywóz wyłącznie liści kasztanowców. Nie będą odbierane liście kasztanowców pomieszane z liśćmi innych drzew i gałęziami. Zgłoszenie od danej placówki będzie przyjmowane tylko jednorazowo.

Liście należy zgromadzić w miejscu, do którego będzie mógł dojechać samochód.  Zgłaszając należy określić ich ilość, tj. liczbę oraz pojemność worków lub wielkość pryzmy (np. 3m x 4m x 2m).

Zgłoszenia dotyczące wywozu liści będą przyjmowane przez ZOM do 15. listopada br.
Projekt i realizacja: direktpoint