Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli

Spotkanie z autorką kocich felietonów

2012-03-15 18:00
kot_jaki_jest_okladka
Lady Godiva PR
ul. Broniewskiego 28
Galeria Żoliborz, I piętro
wolny
Izabella Jarska, autorka zbioru felietonów Kot jaki jest, każdy widzi, które po raz pierwszy publikowane były na łamach naszego serwisu, spotka się z miłośnikami kotów i książek w Galerii Żoliborz w Warszawie. Spotkanie, które odbędzie się 15. marca, poprowadzi Magdalena Walusiak.

Książka Kot, jaki jest, każdy widzi jest zbiorem satyrycznych tekstów, które w latach 2007 - 2008 jako Cotygodnik ukazywały się na łamach serwisu Pozytywy.com. Pieknie wydany tomik oprawiła swoimi grafikami Izabella Rewcio - dusza wybitnie artystyczna (co poparto stosownymi certyfikatami), mistrzyni piórka i tuszu, prywatnie właścicielka Kociora o wdzięcznym imieniu Don Pedro (karramba!).

Izabella Jarska - zawodowo - dziennikarka pisząca o kulturze (specjalizacja - wywiady) i współautorka książki Polska na filmowo. Prywatnie - matka nastoletniej córki - Natalii Kamińskiej oraz permanentna ofiara kociej przebiegłości. Stan posiadania ogonów - sztuk trzy. W tym: dwa męskie należące do Maine Coonów Felka i Mańka oraz jedna elegancka damska kitka, będąca własnością kocicy - dachowca - Kulki.

Winą za powstanie książki Kot jaki jest każdy widzi autorka obarcza Terry’ego Patcheta i jego wiekopomne dzieło Kot w stanie czystym oraz żywą inspirację w postaci domowej szajki własnych kociorów. Podobno perły rodzą się z cierpienia małży, autorka żywi niejaką nadzieję, że niniejszy tomik, powstały także z ciągłego udręczenia, urodzi może coś równie cennego. Na przykład kociego Pulitzera?

Spotkanie w Galerii Żoliborz osłodzą wadowickie kremówki.
Projekt i realizacja: direktpoint