Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli

Koncertowa premiera nowej płyty Deus Meus

2012-04-20 18:30
wniebowianki_plakat
Bonart Collective PR
ul. Dewajtis 3
Dobre Miejsce
przedsprzedaż - 20 zł, w dniu koncertu - 25 zł
WNIEBOWIANKI - taki tytuł ma nowy krążek grupy Deus Meus, który od 25. kwietnia będzie dostępny w sprzedaży. Cały album można już kupić przedpremierowo w wersji mp3. Oficjalna premiera płyty nastąpi 20. kwietnia podczas koncertu premierowego, który odbędzie się w Dobrym Miejscu na warszawskich Bielanach.

Wniebowianki to pierwsza od 10. lat płyta Deus Meus z nowymi piosenkami. Wcześniejsze utwory z repertuaru Deus Meus - Ogrody, Święte Imię Jezus, Boże Twa Łaska, Niechaj zstąpi Duch Twój czy Niech nas ogarnie łaska Panie Twa - na dobre zadomowiły się nie tylko w środowiskach wspólnot, ale także w naszych domach.

Wśród dwunastu piosenek zawartych na krążku Wniebowianki jest co najmniej kilka, których melodia "wpada w ucho" już za pierwszym razem. Można być więc pewnym, że niedługo - podobnie jak w przypadku poprzednich płyt Deus Meus - utwory Duchu Święty, Tchnienie Ojca, Święty wszechmocny, Psalm wezwania czy inne z nowego krążka trafią nie tylko "pod strzechy", ale i do repertuaru wielu wspólnot.   

Na Wniebowiankach są piosenki, których melodia porywa do tańca, ale są też chwile muzycznego ukojenia i skupienia. Usłyszeć można dźwięki wysublimowanego popu, a czasem do uszu słuchacza dociera szczypta smooth jazzu. Oczywiście nie mogło też zabraknąć charakterystycznych dla Deus Meus nawiązań etnicznych. Na krążku odnajdziemy więc inspiracje muzyką ludową - nie tylko z Polski, ale i Słowiańszczyzny, a także z odległych miejsc takich jak Afryka czy Karaiby oraz z kolebki świata chrześcijańskiego - Izraela.Producentem muzycznym płyty Wniebowianki jest Marcin Pospieszalski - znany aranżer, kompozytor, producent, a przede wszystkim multiinstrumentalista. Wydawcą i wyłącznym dystrybutorem nowego albumu Deus Meus jest Bonart Management.

Płytę można kupić w formacie mp3 w sklepie internetowym.

Serwis Pozytywy.com jest patronem medialnym płyty Deus Meus oraz koncertu promującego nowy krążek zespołu.
Projekt i realizacja: direktpoint