Środa, 2017.09.20 Eustachego, Faustyny, Renaty

Huczne urodziny Papcia Chmiela!

2013-06-08 12:00
90_urodziny_papcia_chmiela
Wydawnictwo Prószyński i S-ka oraz Matras
Al. Solidarności 113
księgarnia Matras
wolny
Henryk Jerzy Chmielewski, dla miłośników komiksów Papcio Chmiel, będzie świętował swoje 90. urodzny 8. czerwca w księgarni Matras w Warszawie. Wszyscy miłośnicy jego opowieści o Tytusie, Romku i A’Tomku mogą się czuć zaproszeni :)

Z okazji urodzin Papcia Chmiela zaplanowano wiele atrakcji. W planie rozmowa z jubilatem, podpisywanie albumów, w tym najnowszego Tytus, Romek i A’Tomek w wojnie o niepodległość Ameryki i, oczywiście, urodzinowy tort. Spotkanie poprowadzi Magdalena Walusiak.

Spotkanie z Papciem Chmielem będzie wspaniałą okazją do zdobycia autografu na wybranym przez siebie komiksie. Na miejscu dostępne będą "historyczne" albumy z przygodami popularnych bohaterów:
Tytus, Romek i A’Tomek w bitwie grunwaldzkiej 1410 roku
Tytus, Romek i A’Tomek w Bitwie Warszawskiej 1920 roku
Tytus, Romek i A’Tomek jako warszawscy powstańcy 1944
Tytus, Romek i A’Tomek w odsieczy wiedeńskiej 1683
Tytus, Romek i A’Tomek w wojnie o niepodległość Ameryki.

Henryk Jerzy Chmielewski znany pod pseudonimem Papcio Chmiel urodził się 7. czerwca 1923 r. w Warszawie. Od 1. września 1947 r. do emerytury pracował w "Świecie Młodych" (początkowo "Świecie Przygód").

Biografię Henryka Jerzego Chmielewskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego, Kawalera Orderu Uśmiechu, w 2007 r. odznaczonego medalem Gloria Artis można zobaczyć na jego stronie internetowej.
Projekt i realizacja: direktpoint