Środa, 2017.09.20 Eustachego, Faustyny, Renaty

Bobby McFerrin gwiazdą Solidarity of Arts 2013

2013-08-17 20:30
spirityouall_okladka_cd
MM Comunications
ul. Ołowianka 1
SCENA PLENEROWA POLSKIEJ FILHARMONII BAŁTYCKIEJ NA WYSPIE OŁOWIANKA
5 zł w strefie golden circle (najbliżej scen), poza strefą wstęp wolny
Bobby McFerrin będzie główną gwiazdą koncertu z serii "+" odbywającego się w ramach Solidarity of Arts Festival. Genialny wokalista zaprosił do udziału w występie składy związane z jego dwoma najnowszymi projektami spirityouall oraz VOCAbuLarieS, a także wielu gości, wśród których znaleźli się m.in. Urszula Dudziak, Gil Goldstein, chór Angelite, laureat Fryderyków Atom String Quartet i Laboratorium.

Koncert odbędzie się w Gdańsku 17. sierpnia.

Wykonawcy:

Bobby McFerrin (Stany Zjednoczone)
+

Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

VOCAbuLarieS (Stany Zjednoczone, Niemcy) w składzie: Katherina Debus, Michael Eimann, Lisa Fischer, Karen Goldfeder, Gregorio D'Clouet Hernandez, Madison McFerrin, Karsten Mueller, Thomas Piontek, Judy Vinar, Konrad Zeiner.

Atom String Quartet (Polska)

The Bulgarian VoicesAngelite (Bułgaria)

Laboratorium (Polska)

Urszula Dudziak (Polska)

SpiritYouAll (Stany Zjednoczone) w składzie: Gil Goldstein, David Mansfield, Armand Hirsch, Jeff Carney, Louis Cato.

Scenografia: Radek Dębniak
Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Materna

Jak podał na swojej stronie internetowej artysta, na koncercie McFerrin+ wesprą go podczas prezentacji programu VOCAbuLarieS - Lisa Fischer, która wzięła udział w nagraniu płyty, oraz grupa wokalna SLIXS, która będzie towarzyszyła McFerrinowi podczas trasy europejskiej w 2014 r., a koncert w Gdańsku zaplanowano jako ich pierwszy wspólny występ.

Program z najnowszej płyty spirityouall, która ukazała się w maju tego roku, zostanie zaprezentowany przez the spirityouall band.
Na nowym krążku znalazło się 13 utworów, w których McFerrin sięgnął do czarnych korzeni Ameryki. Są więc na nim smaki bluesa, soulu i muzyki gospel podane w niepowtarzalny sposób przez Mistrza McFerrina.W nagraniach wzięła udział gościnnie amerykańska wokalistka i kontrabasistka jazzowa Esperanza Spalding, która w 2011 roku otrzymała nagrodę Grammy w kategorii "Najlepszy debiut". Nie wiadomo na razie, czy również będzie towarzyszyła na gdańskiej scenie głównemu bohaterowi koncertu. Organizatorzy podają jedynie, że "oprócz Lisy Fischer Bobby przywozi na nasz koncert prawie dwa tuziny innych doskonałych wokalistów i wokalistek".

===========
Najnowsza aktualizacja: 12.07.2013
Projekt i realizacja: direktpoint