Środa, 2017.09.20 Eustachego, Faustyny, Renaty

Mebel miejski na warsztatach

2013-08-23
2013-08-24
mebel_miejski
Warsztaty Kultury
ul. Grodzka 5a
Warsztaty Kultury
bezpłatny, ale obowiązują zapisy
Mebel miejski będzie tematem kolejnych warsztatów organizowanych w Lublinie w ramach projektu Lub design! Uczestnicy dwudniowych zajęć (23-24. sierpnia) zmierzą się z meblem miejskim od projektu przez wykonanie, do umieszczenia go w wybranym punkcie miasta.

Na początku zajęć zostanie przeprowadzone śledztwo, jak funkcjonują meble w przestrzeni Lublina, do czego służą, jak wyglądają, czy są wygodne, czy nie jest ich przypadkiem za mało... i czy w ogóle istnieją. Następnie na podstawie wyników badań uczestnicy warsztatów spróbują wykonać wspólnie mebel dla miasta. Niekonwencjonalny, wielofunkcyjny i dla każdego. Do wykonania mebla będą używali połączenia niezwykłych pomysłów i najprostszych materiałów. Mebel ma współgrać z przestrzenią, a przede wszystkim - zachęcać do przebywania w mieście.

Warsztaty poprowadzą:

Katarzyna Szczypior
- urodzona w 1980 r., architektka krajobrazu, od 2005 r. projektantka w pracowni Garden Concept Architekci Krajobrazu, członkini ogólnopolskiego Stowarzyszenia Architektów Krajobrazu, a także lubelskiej Rady Kultury Przestrzeni. Poza pracą zawodową autorka tymczasowych instalacji (land art, interwencje w przestrzeni publicznej).

Jan Kamiński - architekt krajobrazu, asystent w Instytucie Architektury Krajobrazu KUL, w ramach Forum Kultury Przestrzeni pracuje na rzecz rozwoju partycypacji społecznej w Lublinie, prowadzi proces konsultacji społecznych odnowy dwóch lubelskich parków. Zajmuje się także działaniami artystycznymi w przestrzeni.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.
Wymagane są wcześniejsze zapisy: tel. 81 533 08 18, e.kruszynska@warsztatykultury.pl 

Termin:
23. sierpnia 2013 - godz. 18.00
24. sierpnia 2013 - godz. 11.00
Projekt i realizacja: direktpoint