Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli

Bluesowo-latynoska fiesta w Blue Note

2013-08-28 20:00
Los_Mighty_Calacas_foto
ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek)
Blue Note Jazz Club
40 zł - miejsca siedzące, 25 zł - wejściówki
Meksykański zespół Los Mighty Calacas wystąpi 28. sierpnia w poznańskim klubie Blue Note. Muzyka kwartetu to stylistyczna tortilla doprawiona takimi pikantnymi przyprawami jak blues, soul czy funky. Los músicos do meksykańskiego muzycznego sosu według tradycyjnego przepisu wrzucają kilka codziennych spraw i szczyptę dobrego humoru.

Skład Los Mighty Calacas:

Marcos Coll - członek jury jednego z najważniejszych konkursów gry na harmonijce odbywającego się w ramach The World Harmonica Festival. Nagrywał i koncertował z takimi artystami jak perkusista Miles Buddy (współpracownik m.in. Jimiego Hendrixa i Carlosa Santany), Mick Taylor (niegdyś członek The Rolling Stones) czy Tom Jones. Wraz ze swoim zespołem Los Reyes del K.O. dzielił sceny w Ameryce, Europie i Afryce m.in. z Chuckiem Berrym, Johnem Mayallem i The Animals.

Emilliano Juárez - gitarzysta i producent muzyczny uważany za jednego z najlepszych gitarzystów bluesowej, soulowej i funkowej sceny w Meksyku. Koncertował na całym świecie, nawet w tak odległych krajach, jak Indie czy Nepal. Występował na jednej scenie obok takich sław jak John Mayall, Lady Bianca, Buddy Guy czy Jimmy Burns.

Fernando Ruvel - znakomity basista, a ponadto niezwykle utalentowany multiinstrumentalista, piosenkarz i kompozytor. Pochodzi z rodziny o długich muzycznych tradycjach. Współpracuje z takimi gigantami muzyki meksykańskiej jak Alejandra Guzman czy Gloria Trevi.

Zoar Miranda - perkusista z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w Meksyku i na Karaibach m.in. podczas Festival Jazz w Riviera Maya czy Festival of Music w Playa del Carmen. Grywał z takimi artystami jak Mike Stern, Alex Rosso, Iran Castillo, Brent Parkin czy Pat Martino.

Koncertowi patronuje Konsul Honorowy Meksyku Władysław Szebiotko.
Projekt i realizacja: direktpoint