Niedziela, 2017.08.20 Bernarda, Sabiny, Samuela

Warsztaty plastyczne i muzyczne w Operze Leśnej

2013-09-14 12:00
2013-10-30 14:00
Bałtycka Agencja Artystyczna BART
Al. Stanisława Moniuszki 12
Opera Leśna
wolny, ale obowiązują zapisy telefoniczne z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc
Seria warsztatów dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych, także dla całych rodzin, rozpoczyna się 14. września w Operze Leśnej w Sopocie pod hasłem OP_era Tu Nowe. Zajęcia będą odbywały się w przestrzeniach backstage'u i sali koncertowej PFK. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc.

Warsztaty zaplanowano na wrzesień i październik.

Program warsztatów Op_era Tu Nowe:

Warsztaty I - sobota 14.09.2013 g. 12.00
Tu/Tam////////Wewnątrz/Zewnątrz
Zabawa przysłowiem "jak ryba w wodzie". Podczas warsztatów każdy uczestnik zbuduje schronienie, domek. Na dużej scenie Opery Leśnej powstanie miasto z ulicami, strefami publicznymi i prywatnymi. Między "zasiedlonymi" domkami powstanie sieć powiązań, koniecznych do życia. Warsztaty w zabawny sposób odniosą się do zjawisk jakimi są: społeczność, Internet, miasto. Spotkanie będzie okazją do omówienia podstawowych zagadnień dotyczących współistnienia i sąsiedztwa. Użyjemy kartonów, folii samoprzylepnych i kolorowych taśm. Wykonamy pamiątkową fotografię ze skończonym dziełem.
Prowadzenie: Gosia Golińska

Warsztaty II - niedziela 15.09.2013 g. 12.00
Przed/Po////////Było/Jest
Podczas warsztatów na dużej scenie Opery Leśnej powstaną kolorowe kompozycje na papierze. Spróbujemy opisać świat kolorami, literami, poznamy temperaturę i znaczenie barw oraz "charakter" liter. Z pojedynczych notatek, szkiców, starych wycinków prasowych – każdy uczestnik stworzy swoją kompozycję na papierze. Autorskie kolaże złożą się w kolorową, wyjątkową opowieść pod tytułem „Księga Zdarzeń", w której wykorzystane obrazy z przeszłości, stworzone elementy na nowo opiszą teraźniejszość.
Prowadzenie: Gosia Golińska

Warsztaty III - sobota 21.09.2013 g. 12.00
Po/Prucie////////Staro/Nowe
W świecie zdominowanym przez masowo produkowane ubrania polska ulica wygląda często jednakowo. Podczas warsztatów w pracowni pod sceną, ze starych, pozornie nieciekawych ubrań i tkanin powstaną oryginalne modele typu UbraniePunks. Cel osiągniemy poprzez zastosowanie zwariowanych szwów, dramatycznych cięć i chimerycznych aplikacji. Podczas warsztatów przedstawiony zostanie projekt Gosi Golińskiej "Wszystkie jesteśmy córkami" (NCK, 2013). Zbierajmy sukienki, szale, spodnie, marynarki!
Prowadzenie: Gosia Golińska

Warsztaty IV – niedziela 06.10.2013 g. 12.00
Cicho/SZA!////////Plusk/Buum
Warsztaty muzyczne dedykowane młodszym dzieciom i młodzieży. Najpierw będziemy słuchać kompozycji dźwiękowych wcześniej przygotowanych przez muzyków i artystów multimedialnych z trójmiasta i Polski. W tej sekcji odbędą się warsztaty przeprowadzone przez muzyka i artystę, podczas których powstaną instrumenty i kompozycja muzyczna. Warsztaty będą udokumentowane dźwiękowo i wizualnie, a powstałe sekwencje dźwięków i głosów będą emitowane w przestrzeniach obiektu.
Już zbieramy dźwiękodajne przedmioty!
Prowadzenie: Zuza Golińska, Oliver Heim (tres.b, Anthony Chorale)


Warsztaty V i VI - środy 23.10 i 30.10.2013
Muuu/Zaaaa////////
"Muzyczna podróż"
Warsztaty, spotkania i koncerty zorganizowane dla dzieci i młodzieży przez Sopocką Szkołę Muzyczną I st. im. Stanisława Moniuszki.

Warsztaty V - środa 23.10.2013 g.10.00 - Sala Koncertowa PFK
"Muzyczna podróż"

Koncert I
Zabierzemy najmłodszych, i również trochę starszych w podroż do dalekiej Afryki i Azji. Poprzez morza i oceany, będzie nas prowadził muzyczny kapitan. Spotkamy małpkę, groźnego lwa, węża, który czai się gdzieś w ukryciu… Usłyszymy również piękne melodie i piosenki, które pozwolą naszej wyobraźni przenieść się w tak odlegle miejsca.
Prowadzenie: Małgorzata Kocemba i Barbara Prasowska-Zeidler

Warsztaty VI - środa 30.10.2013 g. 10.00 - Sala Koncertowa PFK
"Muzyczna podróż"

Koncert II
Będziemy mieli okazje podróżować po Europie. Muzycznym samolotem odwiedzimy rozmaite kraje, w których poznamy różnorodne instrumenty, tańce, a także tradycyjne dźwięki. Odwiedzimy Francję, Włochy, Rosję, potańczymy, pośpiewamy i zagramy.
Prowadzenie: Małgorzata Kocemba i Barbara Prasowska-Zeidler

Miejsca na warsztatach można rezerwować pod numerem 58 555 84 51.
Projekt i realizacja: direktpoint