Środa, 2017.09.20 Eustachego, Faustyny, Renaty

Kaliber 44 i goście w Lizard King

2013-09-26 20:00
kaliber44_foto
Galicja Productions
ul. św. Tomasza 11a
Lizard King
przedsprzedaż - 44 zł, w dniu koncertu - 54 zł
Po wyjątkowo długim oczekiwaniu na scenę powrócił zespół Kaliber 44. 26. września wystąpi w krakowskim klubie Lizard King w składzie: AbradAb, Joka i DJ FEEL-X i towarzyszeniem instrumentalistów. 

Tworzący indywidualny styl, do dziś rozpoznawany po zaledwie kilku wersach, Kaliber 44 to zespół, który połączył fanów wielu gatunków muzycznych tworząc pierwszy prawdziwy hip hopowy fenomen na polskiej scenie. Ich debiutancki album Księga tajemnicza. Prolog, do dziś jedyny prawdziwie udany przykład polskiego psycho-rapu, sprzedał się w nakładzie ponad 100 000 egzemplarzy czyniąc z K44 gwiazdę.

Młodzi reprezentanci Katowic i Końskich raz na zawsze zmienili polski rynek muzyczny odwagą, prostolinijnością, genialnymi tekstami i energią. Album W 63 minuty dookoła świata ugruntował pozycję Kalibra i dostarczył zestaw utworów, granych nawet przez komercyjne rozgłośnie radiowe, w tym wydany na singlu Film. Ostatni album Kalibra, 3:44 ukazał się w 2000 roku i stanowi moment graniczny dla tego gatunku. Po jego wydaniu zespół zawiesił działalność.

Po 13 latach Kaliber 44 reaktywował się. Co prawda pod nazwą Baku Baku Skład członkowie zespołu pojawiali się co jakiś czas wspólnie na scenie, podobnie jak podczas występu na Off Festiwalu. Ale dopiero zaproszenie na na Opener Festival 2013 dało impuls do reaktywacji na stałe w składzie AbradAb, Joka i DJ FEEL-X. Co warte podkreślenia, zespół postanowił od tej pory koncertować z udziałem muzyków grających na żywo muzykę grupy, co znacznie uatrakcyjniło koncerty.

Otwarcie wejść - 19:00
Start - 20:00
Projekt i realizacja: direktpoint