Środa, 2017.08.23 Apolinarego, Miły, Róży

Tofifest z Brucem Lee wraca do Od Nowy

2013-10-21
2013-10-27
tofifest_2013_plakat
Fundacja Biuro Kultury
OD NOWA i Kino Centrum w Centrum Sztuki Współczesnej
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest wraca po sześciu latach do Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa. Legendarny klub będzie w tym roku centrum festiwalowym Tofifest. "Twarzą" festiwalu w 2013 r. został Bruce Lee.

Od Nowa powstała w 1958 roku na fali "odwilży" po upadku systemu stalinowskiego. Klub gościł m.in. Krzysztofa Komedę i był ośrodkiem muzyki jazzowej. W historii muzyki zapisał się jako matecznik jednej z najsłynniejszych polskich grup rockowych - słynnej "Republiki" Grzegorza Ciechowskiego. Od lat 80. Od Nowa rezyduje w miasteczku akademickim na toruńskich Bielanach. W 2012 roku przeszła kompleksową rozbudowę, stając sie nowoczesnym centrum audiowizualnym.

11. edycja Tofifest odbędzie się właśnie w Od Nowie, która będzie stanowiła centrum festiwalowe oraz w Kinie Centrum w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.

"Twarzą" festiwalu będzie w tym roku Bruce Lee - postać przełomowa dla historii kina gatunków. W tym roku obchodzimy 40-lecie jego śmierci i premiery głośnego Wejścia smoka. - Przypominamy o nim, bo nie boimy się pokazywania zjawisk balansujących na krawędzi kiczu i sztuki wysokiej - mówi Kafka Jaworska, dyrektor MFF Tofifest.
Dlatego - prócz plakatu - Tofifest 2013 poświęci Bruce’owi Lee specjalne miejsce w programie. Znajdzie się w nim między innymi zremasterowane Wejście smoka oraz filmy dokumentalne poświęcone jego osobie.

11. edycja festiwalu odbędzie się w dniach 21-27 października 2013 r.
Projekt i realizacja: direktpoint