Środa, 2017.10.18 Hanny, Klementyny, Łukasza

José James na koncertach w Polsce

2013-10-22 20:00
2013-10-23 22:00
jose_james_foto
Lion Stage Management i City Sounds
Wrocław - Klub Eter; Warszawa - Fabryka Trzciny
szczegóły w informacji
Wybitny amerykański wokalista jazzowy José James wystąpi jesienią na dwóch koncertach w Polsce. 22. października pojawi się we wrocławskim klubie Eter, gdzie zaśpiewa w ramach Muzycznej Strefy Radia RAM. Dzień później wystąpi w warszawskiej Fabryce Trzciny na zaproszenie projektu muzycznego City Sounds.

José James debiutował ponad pięć lat temu albumem The Dreamer. To zbiór ballad w jazzowych aranżacjach, zaśpiewanych niezwykłą, ciepłą barwą. Na następną płytę Blackmagic, na której bardzo widoczny jest zwrot ku czarnym dźwiękom, trzeba było poczekać dwa lata. W 2010 ukazał się również album For All We Know zawierający standardy jazzowe śpiewane przez Jamesa tylko przy akompaniamencie fortepianu, za którym zasiadł Jef Neve.

Kolejne i jak dotąd ostatnie wydawnictwo to wydany na początku tego roku krążek No Beginning No End, uznawany za najlepszy w dyskografii artysty. José James do współpracy przy tym albumie zaprosił wielu ciekawych muzyków takich, jak Pino Palladino, Robert Glasper czy Hindi Zahra. Efektem jest płyta, która wręcz emanuje jazzem.José James zapraszany jest na najważniejsze festiwale jazzowe, m.in. Montreux Jazz Festival, North Sea Jazz Festival czy Lake Mission Viejo Jazzfest. Koncertował z geniuszem jazzu McCoyem Tynerem i wybitnym multiinstrumentalistą Chrisem Potterem prezentując legendarny album John Coltrane and Johnny Hartman.

Koncerty José Jamesa w Polsce:

22.10.2013 godz. 20.00 - Wrocław
Klub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19
Bilety
Miejsca stojące: 77 zł - przedsprzedaż; 90 zł - w dniu koncertu
Miejsca siedzące: 90 zł - przedsprzedaż (tylko w Biletin.pl); 110 zł - w dniu koncertu

23.10.2013 godz. 20.00 - Warszawa
Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny, ul. Otwocka 14
Bilety: Miejsca stojące: 95 zł - do dnia koncertu; 110 zł - w dniu koncertu
Projekt i realizacja: direktpoint