Środa, 2017.09.20 Eustachego, Faustyny, Renaty

Billy Talent na dwóch koncertach w Polsce

2013-11-06
2013-11-07
billy_talent_plakat
Agencja Go Ahead
Warszawa - Klub Stodoła; Kraków - Klub Studio
Grupa Billy Talent przyjedzie jesienią na dwa koncerty do Polski. Kanadyjczycy po odwołaniu zimowej trasy koncertowej zdecydowali się na powrót do Europy. W Polsce wystąpią 6. listopada (Warszawa, Stodoła) i 7. listopada (Kraków, Studio) supportowani przez zespół The Wonder Years.

Billy Talent powstał w 1993 roku w Streetsville, Ontario. Zespół początkowo nosił nazwę Pezz i pod tym szyldem tworzył do 2001 roku (wydając jeden album zatytułowany „Watoosh!”). W tym czasie okazało się jednak, że istnieje już amerykański zespół o tej samej nazwie - efektem była więc decyzja o zmianie nazwy grupy. Inspiracją była postać Billy’ego Talenta, gitarzysty z filmu Bruce’a McDonalda „Hard Core Logo”. Wraz ze zmianą nazwy muzyka tworzona przez zespół zaczęła coraz bardziej zmierzać w kierunku agresywnego punk-rocka. W 2003 roku Billy Talent wydał album zatytułowany po prostu „Billy Talent I”. Krążek zyskał status potrójnej platyny w Kanadzie, a zespół zgarnął wiele prestiżowych nagród muzycznych (m.in. dwie nagrody Juno na Najlepszy Zespół oraz Najlepszy Album Roku).

Druga płyta, wydana w 2006 roku, przyniosła jeszcze większy sukces. Pierwsze miejsca na listach przebojów i listach sprzedaży oraz niezwykłe koncerty na wszystkich kontynentach uczyniły z zespołu światową gwiazdę punk-rocka. Billy Talent występował razem z takimi grupami jak Rise Against, Anti-Flag, Moneen czy My Chemical Romance. Podobny sukces powtórzyło trzecie wydawnictwo - „Billy Talent III”.

Jesienna trasa koncertowa będzie okazją usłyszenia na koncertach klubowych utworów z najnowszego albumu formacji - Dead Silence. Krążek zaczął powstawać tuż po trasie promującej poprzednią płytę zespołu. Muzycy pracowali nad nim w trzech miejscach - w Vancouver, Toronto i Los Angeles. Krążek ukazał się we wrześniu 2012 roku. O jego sile świadczyć może chociażby singlowy kawałek Viking Death March z rewelacyjnym teledyskiem, który jest zapisem koncertowego szaleństwa na występach Billy Talent.W roli suportu na obydwu koncertach zobaczyć będzie można amerykański zespół The Wonder Years. To pop punkowa formacja z Lansdale (Pensylwania), która powstała w 2005 roku. Muzycy mają na swoim koncie cztery albumy, najnowszy - „The Greatest Generation” - ukazał się w tym roku, a po jego wydaniu The Wonder Years dołączyli do składu Vans Warped Tour 2013.

Bilety na listopadowe koncerty kupować można w stałych punktach sprzedaży. Wejściówki na odwołane lutowe występy nie upoważniają do wstępu na koncerty jesienne.
Projekt i realizacja: direktpoint