Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli

Waglewski Fisz Emade z nową płytą w Alibi

2013-11-28 20:00
waglewscy_foto
wROCKfest.pl
ul. Grunwaldzka 67
Alibi
39 zł - pierwsze 200 szt., 45 zł - przedsprzedaż, 50 zł - w dniu koncertu
Rodzina Waglewskich czyli Wojciech i synowie Fisz i Emade wystąpią 28. listopada z nowym projektem we wrocławskim klubie Alibi. Płyta Matka Syn Bóg wydana pięć lat po poprzednim krążku Waglewskich Męska Muzyka ukaże się 25. października.

Producentem muzycznym albumu jest Emade, który także gra we wszystkich utworach na perkusji. Słowa napisali Fisz (głos, gitara basowa) i Wojciech Waglewski (głos, gitary). Kompozycje w większości należą do Wojciecha Waglewskiego.

Płyta powstawała od kwietnia do sierpnia 2013 w warszawskim Studio S-4, Studio Sound & More oraz Studio Master Lab Jacka Gawłowskiego. Gościnnie pojawili się na niej m.in. Miłosz Pękalski - wibrafon - grający m.in. z zespołem Mitch&Mitch, wokalistka duetu Rebeka - Iwona Skwarek - głos, Mariusz Obijalski - fortepian (Tworzywo, Natu) i Stefan Wesołowski - instrumenty smyczkowe.

- Tym razem jest to płyta wymyślona wspólnie... zespołowo, ponieważ od czasu poprzedniej płyty będącej jednorazowych projektem, powstał zespół Waglewski, Fisz, Emade. W związku z tym większa dojrzałość i większa spójność materiału. Po ukończeniu i przesłuchaniu całości, nie mogliśmy oprzeć się wrażeniu, że to najbardziej osobisty, najgłębszy i jednocześnie najprawdziwszy materiał biorąc pod uwagę wszystko to, czego dokonaliśmy do tej pory - tak o nowej płycie WFE mówi Wojciech Waglewski.

Płyta ukaże się nakładem wydawnictwa ART2 Music.
Projekt i realizacja: direktpoint