Środa, 2017.10.18 Hanny, Klementyny, Łukasza

Warsztaty klownady z Johnem Wrightem

2013-12-08 10:00
2013-12-12 18:00
klownada_grafika
Warsztaty Kultury
ul. Grodzka 5a
Warsztaty Kultury
bezpłatny, ale obowiązuje kaucja 200 zł
Warsztaty klownady z Johnem Wrightem z The Wright School, nauczycielem i reżyserem, który zaadaptował Doktora Fausta, odbędą się w Lublinie w pierwszej połowie grudnia. Zajęcia są przeznaczone dla osób z doświadczeniem performatywnym.

Pierwsza edycja warsztatów z klownady odbędzie się od 8. do 12. grudnia w siedzibie Warsztatów Kultury pod hasłem "Czy myślisz że powinieneś tutaj być?" - klownada dla aktorów. Zajęcia będą trwały od godz. 10.00 do 18.00.

Organizatorzy proponują: Zapomnij o podejściu do komedii na zasadzie "im głupiej tym lepiej". To jest warsztat klownady dla aktorów. Warsztat jest zaprojektowany tak, aby wydobyć śmiałość, pewność siebie i odwagę wewnątrz złożonej sytuacji dramatycznej.

Zajęcia poprowadzi John Wright, znany na całym świecie nauczyciel i reżyser, założyciel cenionych teatrów Trestle i Told by an Idiot. Zaadaptowana przez niego wersja Doktora Fausta zdobyła nagrodę The Peter Brook Award, a spektakl Fragility of X zrealizowany w Coal Theater zdobył nagrodę Spirit of the Fringe na festiwalu w Edynburgu.

Wright prowadził warsztaty na całym świecie. Jest również autorem książki Dlaczego to jest takie śmieszne? przeznaczonej dla  aktorów, reżyserów, studentów i nauczycieli. Obecnie pracuje nad nową książką roboczo zatytułowaną Acting without the bullshit.

Zasady uczestnictwa:
Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Rezerwacja miejsca następuje jednak wyłącznie po wpłaceniu kaucji w wysokości 200 zł. Kaucja zostanie zwrócona po zakończeniu warsztatów (czwartek 12.12.13).
Po otrzymaniu potwierdzenia o wpisaniu na listę uczestników każdy otrzyma numer konta bankowego, na które należy wpłacić kaucję. 
Zgłoszenia należy wysyłać na adres r.sadownik@warsztatykultury.pl
Zgłoszenie powinno zawierać krótkie CV z wyszczególnionym doświadczeniem aktorskim/performatywnym. Organizator poinformuje o zakwalifikowaniu do grupy warsztatowej.

Kontakt w sprawie warsztatów:
Rafał Sadownik
tel.: 502 660 676
r.sadownik@warsztatykultury.pl
Projekt i realizacja: direktpoint